Minecraft Türkiye'ye fiyatlandırma gelir mi?

bozkurt11

Hectopat
Yer
Ankara
Minecraft 370 TL degerinde. Minecraft 370 TL nasıl edebilir ki? oyunun grafiklerine baktıgımızda fiyatlarındaki oyunlarla rakip olamayacak kadar kötü.
Türkiye'ye özel fiyatlandırma getirmeli mi sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Euro olarak bakarsak öbür oyunların fiyatlarından çok daha ucuz ama işte dediğiniz gibi özel fiyatlandırma olmadığı için bize yine çok. Game Pass ile hem Java'yı hem Bedrock Edition'u oynayabilirsiniz. Özel fiyatlandırma gelmeli ama gelir mi orasını bilmem.

Minecraft 370 TL degerinde. Minecraft 370 TL nasıl edebilir ki? Oyunun grafiklerine baktıgımızda fiyatlarındaki oyunlarla rakip olamayacak kadar kötü.
Türkiye'ye özel fiyatlandırma getirmeli mi sizce?

Türkiye'deki fiyatıyla diğer oyunlara rakip etmek saçma 24 euro oyuna değer ve özel fiyatlandırma getirmek zorunda değiller neden daha az para kazansınlarki?

Microsoft Game Pass için özel fiyat getirdi Türkiye'de buna dayanarak getirebilir ama ben getirceğini sanmam.

Gelmez. Gelirse herkes Türkiye hesabı açıp ucuza alır.
Oyunun grafiklerine baktığımızda fiyatlarındaki oyunlarla rakip olamayacak kadar kötü.
Şaka mı yapıyorsun? 🤣

Gamepass alırsan içinde minecraft da var. Birkaç ay oynar sıkılırım diyorsan oyunun kendisini almak yerine gamepass'e abone olabilirsin.

Keşke getirseler ancak oyunu Game Pass'e getirip kalıcı halini koymadı bile Store'a. Yıllardır sadece minecraft.net üzerinden satıyor, böyle de devam ettirirler sanırım.

Oyunun fiyatını grafikler mi belirler oldu? Minecraft’ın olayı bu zaten ayrıca hiç sıkılmadan da oynanacak bir oyun kendisi. Yerel fiyatlandırmanın geleceğini düşünmüyorum. Microsoft 2014 yılından beri oyuna sahip hiç bir indirim bile yapmıyor. Yaparsa da çok nadir yapıyor. PC Gamepass’te Minecraft var. Bir süreliğine oradan oynayabilirsiniz.

Oyunun grafiklerine baktıgımızda fiyatlarındaki oyunlarla rakip olamayacak kadar kötü.
Sadece grafiksel olarak kıyaslamak pek doğru sayılmaz, bu oyunun türü gereği grafikleri böyle. Fiyat olarak da zaten AAA oyunlarından daha ucuz hocam. Oyunun 24€ fiyatı var ki AAA oyunları bildiğim kadarıyla 60-70$ bandından satılıyor ancak Steam'e vs. geldiği için çoğunda bölgesel fiyatlandırma oluyor fakat ne yazık ki Minecraft'ta böyle bir durum yok.

Açıkçası gelse şu an çok güzel olurdu. 1-2 yıl önce yine alınabilir bir fiyatı vardı ama şimdi günümüzdeki kur seviyesi ile baya bir zor bu oyunu satın almak. En azından ara ara indirime girse iyi olurdu ama o da olmuyor sanırım.

Ben de şu anda Minecraft almayı düşünüyorum ama sanırım Bedrock Edition alacağım anca ona para yeter.

Geri
Yukarı