Minecraft Windows 10 Edition'da aşırı kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

DramatycEnygma

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 ( NZXT Kraken X53 Liquid )
Vengeance 2x 16gb 3200mhz cl16
A520M A Pro
James Donkey JD512 NVMe
Msi RTX 4060 Black Ventus 2x OC
Msi MAG A600DN
Nzxt H510 Flow
RAM
4gb 1866mhz
Ekran kartı
R5 M420 2gb
İşlemci
Amd A9 9420
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi Minecraft aşırı fazla kasıyor. Kasmaya ek olarak input lag da çok hissedilir bir seviyede. Ekrandaki head-up göstergelerini kapattığım zaman kasması tamamen geçiyor. Ama onlar olmadan da oynamak imkansız. Çözümü hakkında bir fikriniz varsa lütfen söyleyin.
Oyun sürümü: 1.18.12

Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi Minecraft aşırı fazla kasıyor. Kasmaya ek olarak input lag da çok hissedilir bir seviyede. Ekrandaki head-up göstergelerini kapattığım zaman kasması tamamen geçiyor. Ama onlar olmadan da oynamak imkansız. Çözümü hakkında bir fikriniz varsa lütfen söyleyin.
Oyun sürümü: 1.18.12
Render Distance ultra da mı

Render distance Ultra da mı?

Hayır. Onu değiştirmem neredeyse hiç etki etmiyor. En düşüğe de alsam en yükseğe de alsam dediğim gibi kasıyor. Can göstergesi gibi ekrandaki göstergeleri engelleme modunu açtığımda ise bütün kasma sorunu geçiyor.

Harici kart sıkıntı yaratıyor. Bende de A8 7410 CPU ve r5 m330 gpu var. Paylaşımlı kartla başlatmayı deneyin ve render'ı düşürün 8 chunk ve altı olsun.

Hayır. Onu değiştirmem neredeyse hiç etki etmiyor. En düşüğe de alsam en yükseğe de alsam dediğim gibi kasıyor. Can göstergesi gibi ekrandaki göstergeleri engelleme modunu açtığımda ise bütün kasma sorunu geçiyor.

İlk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum kaç yıllık MC oyuncusuyum
Harici kart sıkıntı yaratıyor. Bende de A8 7410 CPU ve R5 M330 GPU var. Paylaşımlı kartla başlatmayı deneyin ve Render'ı düşürün 8 chunk ve altı olsun.

Hocam o zaman F1 basınca neden kasma sorunu gidiyor?

F1e basınca da göstergeler gizlenme moduna giriyor.
Harici kart sıkıntı yaratıyor. Bende de A8 7410 CPU ve r5 m330 gpu var. Paylaşımlı kartla başlatmayı deneyin ve render'ı düşürün 8 chunk ve altı olsun.
Nasıl yapacağım. Amd ile yapmak zor biraz.

Valla onu bilmiyorum. Ben sorunumu tasarruflu kart yani paylaşımlı kartla başlatıp çözmüştüm. Bende harici yani performans kartla açınca çok kasıyordu.
Nasıl yapacağım. Amd ile yapmak zor biraz.
AMD settings'den oluyordu. Uygulama başlatma ayarları vardı.

Valla onu bilmiyorum. Ben sorunumu tasarruflu kart yani paylaşımlı kartla başlatıp çözmüştüm. Bende harici yani performans kartla açınca çok kasıyordu.

AMD settings'den oluyordu. Uygulama başlatma ayarları vardı.
Hiç tesiri olmadı.

Geri
Yukarı