Çözüldü Minecraft yan yana duran pistonlara kızıltaş bağlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mr.esat

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, şu sıralar Minecraft'a sardım. Gıda sıkıntısı çektiğim için buğday ekeceğim, bunun içinde kafamda tek tuşla hasat etme gibi bir şey tasarladım.
minecraft.png

Henüz elimde balçık bulunmadığı için normal piston kullandım, yer çekiminden etkilenen bloklar kullanarak balçık elimde olmasa bile blokları aşağı çekebileceğim.

Sistem şu şekilde: Buğdaylarım olgunlaştığı zaman hepsini tek tek toplama zahmetine katlanmadan şalteri indireceğim. Şalteri indirdiğim zaman piston kendini aşağı çekecek vve yukarıdaki görselde gördüğünüz çit ve kumun arasına koyduğum su aşağı doğru akacak, buğdaylar suya maruz kalınca da otomatik olarak toplanacak. Ardından ben de aşağıya inip buğdayları toplamak için sadece bir tur koşacağım. Bu kadar basit.

Ancak bir problemim var: Sistemin altına kurduğum pistonlar ne yazık ki yan yana olunca çalışmıyor. Çalışıyor ama yan yana olunca kızılltaş bağlayamıyorum. Belki bir çözümü vardır, derdimi tam anlatamadım sanırım ama aşağıdaki görseli de incelediğinizde anlarsınız büyük ihtimalle.
minecraft.png

minecraft.png

Görüldüğü gibi yan yana bağlanmıyor, ne olur birisi yardım etsin.

Son düzenleme:
Kızıltaş dağıtıcı kullan.

Hemen deniyorum arkadaşlar bir saniye.
@bu derin bir tutku Çok teşekkür ederim, işe yaradı.
@benmuhammed Siz de kusura bakmayın, ilk kim yazdıysa onu işaretledim. Yanlış anlamayın. Keşke 2 tane işaretleyebilsem ama ne yazık ki sadece 1 tane olabiliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı