Minecraft yaratık farmlarında AFK noktası neye göre belirleniyor?

AcarCnr

Kilopat
Yer
Tashkent, Uzbekistan
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Merhaba, sorum başlıktaki gibidir. Farm kurduktan sonra yukarıya AFK bekleme noktası ayarlanıyor bu hangi etkenlere göre seçiliyor? Ben yukarıda değil de aşağıda beklesem mob spawn olmaz mı? Yani anlamadığım yer seviyesine göre mi yükseklik belirleniyor farmın tepe noktasına göre mi? Her videoda başka yükseklik söylüyorlar dedikleri gibi yapıyorum ama sebebini anlamak istiyorum.

Merhaba, sorum başlıktaki gibidir. Farm kurduktan sonra yukarıya AFK bekleme noktası ayarlanıyor bu hangi etkenlere göre seçiliyor? Ben yukarıda değil de aşağıda beklesem mob spawn olmaz mı? Yani anlamadığım yer seviyesine göre mi yükseklik belirleniyor farmın tepe noktasına göre mi? Her videoda başka yükseklik söylüyorlar dedikleri gibi yapıyorum ama sebebini anlamak istiyorum.

Belki sorun ile alakası yok ama, ya da bana söylemek düşmez ama, RTX 2070 gibi mükemmel bir ekran kartım olsaydı. Ciddiyim Minecraft oynamazdım. Güle güle kullan :D .

Aslında temel amaç oyunun sizin orda olduğunuzu fark etmesi ve yaratık spawn'lamasından ibaret, Minecraft 1.8.9 sürümünden sonra bu spawn olayları değişti diye biliyorum, belki de bu yüzden farklı videolarda farklı uzaklıklar veriyorlardır, farklı sürümlerden kaynaklı, temel olarak hatırladığım kadarıyla 23 blok uzaklıkta spawn olmakta moblar, yerde veya havada bulunmanın birşey değiştireceğini sanmıyorum.

Belki sorun ile alakası yok ama, ya da bana söylemek düşmez ama, RTX 2070 gibi mükemmel bir ekran kartım olsaydı. Ciddiyim Minecraft oynamazdım. Güle güle kullan :D .
Neden oynamazsın ki? Minecraft'ı sadece çöp bilgisayarı olanlar oynamıyor fark ettiyseniz. İstediğin ekran kartı olsun herkes istediği şekilde oynar, zevk meselesi.

Son düzenleme:

Çoğu oyunu oynuyorum ama Minecraft güzel geliyor. Yapı yapmak hoşuma gidiyor belki ondan. :)

Bilmiyorum, zamanında Minecraft oynarken 10 FPS aldığım için. Şu an 500'lere kadar çıkıyor. O FPS sayısını gördükten sonra daha hiç Minecraft oynamadım.

Geri
Yukarı