Minecraft yerel ağda paylaş butonu aktif değil

İşletim sistemi
Windows 10

Kyraxxx

Hectopat
Daha fazla  
Minecraft'ta sunucu kurdum arkadaşımla multiplayer oynamak için yerel ağ portunu söyleyemiyorum. Yerel ağda paylaş butonu aktif değil. Lütfen en kısa sürede çözümünü söyleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minecraft'ta sunucu kurdum arkadaşımla multiplayer oynamak için yerel ağ portunu söyleyemiyorum. Yerel ağda paylaş butonu aktif değil. Lütfen en kısa sürede çözümünü söyleyin.

Yerel ağda paylaş tuşu aynı Wi-Fi için. Eğer sunucu kurduysanız IP4 adresinizi söylemeniz gerek.
Portla beraber.

Yanlış bilmiyorsam zaten sunucuda olduğunuz için o buton aktif değil. Tek oyunculu da olunca aktif oluyordu yanılmıyorsam. Ama emin değilim.
Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.

Sunucuyu bir site üzerinden mi kurdunuz yoksa normal oyun içimi kurdunuz?
Yanlış bilmiyorsam zaten sunucuda olduğunuz için o buton aktif değil. Tek oyunculu da olunca aktif oluyordu yanılmıyorsam. Ama emin değilim.
Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.

Tek oyunculuda port açık oluyor ancak 1/1 oynanabiliyor diye biliyorum.

Zaten sunucunuzu kurmuşsunuz. Sunucunuzun IP adresini arkadaşınıza söylersiniz ve arkadaşınız o IP adresinden sunucunuza bağlanır. Yerel ağda paylaşma seçeneği tek oyunculuda mevcuttur ve aynı internete bağlananların birlikte oynaması içindir :).

Olmaz ise alternatif olarak Aternos ya da Ploudos sitelerinden kurabilirsin(Aternosta kurmak için 4-5 saat Ploudos'de ise 30 dk falan bekletiyor)

Sunucuyu site üzerinden kurmadım Hamashiden kurdum.
Ben sunucuya girdim ama arkadaşıma hep hata verdi
Yerel ağda paylaş tuşu aynı Wi-Fi için. Eğer sunucu kurduysanız IP4 adresinizi söylemeniz gerek.
Portla beraber.

Yerel ağ aktif olmadan portu nasıl söyleyeyim?
Java Edition mu Windows 10 Edition mu?

Java Edition
Alternatif olarak Aternos adlı siteden bir sunucu kurabilirsin.

Sıra beklemek istemediğim için kendi sunucumu kurdum.

Yanlış hatırlamıyorsam sunucudadır sızın oyununuz operator yapın kendinizi bir de oyle deneyın o zaman olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı