Minecraft yüksek FPS alınmasına rağmen takılıyor

Leonardooo

Hectopat
Minecraft Java (orijinal) oynarken yüksek FPS aldığım hale küçük küçük takılmalar yaşıyorum.

Termal macunu yeni değiştirdim SE-214 XT soğutucu kullanıyorum. Tek slot RAM'i 2x16 GB 3600MHz CL16 olarak yükselttim.

Bu oyunla alakalı bir sorun mu? 1.8, 1.18, 1.19. 4 sürümlerini denedim üçünde de aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi bu nasıl tarif edilir bilmiyorum ama ortalama 200 FPS alıyorum. Oyuna çok etki etmeyen ama akıcılığını bozan küçük takılmalar.

Oyun ayarlarını kısabilirsin sıcaklık sorunu yaşıyor musun? Arkada kaynak tüketen başka uygulamalar var mı?

Şimdi bu nasıl tarif edilir bilmiyorum ama ortalama 200 FPS alıyorum. Oyuna çok etki etmeyen ama akıcılığını bozan küçük takılmalar.
Hocam o zaman sodiumu indirin. Çünkü sizin sisteminizde bir sorun yok, oyunun optimizasyon problemleri var. Sodium'u indirebilir misiniz? Sodium oyunun orjinalliğini kesinlikle bozmuyor, CarbonGhost's recommended OptiFine alternatives bu linkte oyunun orjinalliğini bozanlar, optimizasyon odaklı olanlar vb. konunun sahibi ayırmış. Neden optifine yerine alternatiflerine yönelmeniz gerektiğinide açıklıyor

Minecraft optimize özürlü bir oyun. Ekstra modlamalar kullanmadan oyunu performanslı hale getirmek neredeyse imkansız. Oyunu bir de bir sunucu açıp orda oynamayı dener misin? Sunucularda oynayınca oyun genellikle daha iyi performans veriyor.

Oyun ayarlarını kısabilirsin sıcaklık sorunu yaşıyor musun? Arkada kaynak tüketen başka uygulamalar var mı?
1684180045469.png

12 GB ram verdim.

Minecraft optimize özürlü bir oyun. Ekstra modlamalar kullanmadan oyunu performanslı hale getirmek neredeyse imkansız. Oyunu bir de bir sunucu açıp orda oynamayı dener misin? Sunucularda oynayınca oyun genellikle daha iyi performans veriyor.
Benim isteğim daha yüksek performans almak değil hocan. Bu sorunun sistemimle alakalı olup olmadığını merak ediyorum. Ve anladığım kadarıyla oyunla alakalı bir sorun.

Benim isteğim daha yüksek performans almak değil hocan. Bu sorunun sistemimle alakalı olup olmadığını merak ediyorum. Ve anladığım kadarıyla oyunla alakalı bir sorun.

Hayır, sisteminizle bir alakası yok. Dediğim gibi Minecraft'ta olan bir sorun. Yine de içiniz rahat etsin istiyorsanız başka oyunlarda da test yapabilirsiniz.

Oyuna RAM vermek sadece fazla chunk yüklediğinde işe yarar. Onun dışında oyun maksimum 4GB kullanacaktır.
Şuan 8GB kullanıyor.
Kaynak kullanımı düşük çünkü oyunun optimizasyonu kötü ayrıca laptop mu kullanıyorsun?
Masaüstü kullanıyorum sistemi de yazayım.

R5 3600
Asus Prime B450M-K
Asus Dual RTX2060 Evo
Corsair vengeance 16X2 3600MHz CL16
Kingston M.2 SSD

Geri
Yukarı