Minecraft yüksek FPS alınmasına rağmen takılıyor

Leonardooo

Hectopat
Minecraft Java (orijinal) oynarken yüksek FPS aldığım hale küçük küçük takılmalar yaşıyorum.

Termal macunu yeni değiştirdim SE-214 XT soğutucu kullanıyorum. Tek slot RAM'i 2x16 GB 3600MHz CL16 olarak yükselttim.

Bu oyunla alakalı bir sorun mu? 1.8, 1.18, 1.19. 4 sürümlerini denedim üçünde de aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an 8 GB kullanıyor.

Masaüstü kullanıyorum sistemi de yazayım.

R5 3600
ASUS Prime B450M-K
ASUS Dual RTX2060 EVO
Corsair Vengeance 16x2 3600MHz CL16
Kingston M.2 SSD

Oyunla alakalı OptiFine dene istersen sorun çözülür büyük ihtimal.

Hayır, sisteminizle bir alakası yok. Dediğim gibi Minecraft'ta olan bir sorun. Yine de içiniz rahat etsin istiyorsanız başka oyunlarda da test yapabilirsiniz.

RAM'i Dual channel ve 32 GB yapmadan önce GTA 5 oynarken de yaşıyordum. 144 FPS üstü alırken takılmalar ve drop oluyordu özellikle hikaye modunun başlangıcında. Fakat RAM takviyesinde sorun %99 çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an 8 GB kullanıyor.

Masaüstü kullanıyorum sistemi de yazayım.

R5 3600
ASUS Prime B450M-K
ASUS Dual RTX2060 EVO
Corsair Vengeance 16x2 3600MHz CL16
Kingston M.2 SSD

Her chunk yüklediğinde RAM kullanımı artar. Chunk mesafen yüksektir. Ben kendi ayarlarıma göre konuştum senin sisteminde bir sorun yok gibi gözüküyor. Yine de en doğru sonuç optimizesi güzel olan oyunlarda test yapmaktır.

Minecraft Java (orijinal) oynarken yüksek FPS aldığım hale küçük küçük takılmalar yaşıyorum.

Termal macunu yeni değiştirdim SE-214 XT soğutucu kullanıyorum. Tek slot RAM'i 2x16 GB 3600MHz CL16 olarak yükselttim.

Bu oyunla alakalı bir sorun mu? 1.8, 1.18, 1.19. 4 sürümlerini denedim üçünde de aynı.

Recep hocam YouTube'da Ryzen 5 2600 işlemci GTA 5 kasıyor diye değiştirdi. Belki bir ihtimal bunun gibi bir problem olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BF 1, Valorant, GTA Online, CS:GO, Rocket League oyunlarıda %95 oranında akıcı oynuyorum.

%5 lik kısım ise sanıyorum her bilgisayarda olan takılmalar vs. Doğru mu ?
%95 çok yüksek bir oran eğer dediğiniz gibiyse bir sıkıntı yoktur.

Recep hocam YouTube'da Ryzen 5 2600 işlemci GTA 5 kasıyor diye değiştirdi. Belki bir ihtimal bunun gibi bir problem olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
FiveM bu GTA5 değil, FiveM işlemciyi sömüren bir oyun.

Sistemi yavaş yavaş upgrade ediyorum. Önce 1TB 2.SSD aldım sonra Ramlari 16x2 yaptım. Birkaç ay sonra da işlemciyi 5600 veya 5600x yapacağım.

%95 çok yüksek bir oran eğer dediğiniz gibiyse bir sıkıntı yoktur.
%95 yüksek mi ? normali zaten bu değil mi hocam.

Geri
Yukarı