Minecraft'ın en iyi sürümü hangisi?

Alwestia

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta gördüğünüz gibi şu an en güncel sürüm 1.19.2, arkadaşımla server açıp Minecraft oynayacağız ama benim bilgisayarım kötü olduğundan yeni sürümlerle çok iyi bir performans veremiyor, yani aradığım sürüm ne çok eski olsun ne de bilgisayarımı kastırsın. Sistem özelliklerim:
4 GB RAM.
i5-4120u işlemci.
Intel HD Graphics family.

Arkadaşlar başlıkta gördüğünüz gibi şu an en güncel sürüm 1.19.2, arkadaşımla server açıp Minecraft oynayacağız ama benim bilgisayarım kötü olduğundan yeni sürümlerle çok iyi bir performans veremiyor, yani aradığım sürüm ne çok eski olsun ne de bilgisayarımı kastırsın. Sistem özelliklerim:
4 GB RAM.
i5-4120u işlemci.

Aradığın sürüm 1.17.1 eğer onda da kasarsa 1.15.2 senin sürümün.

Java'nın optimizasyonu kötü olduğu için kesin bir şey demek zor deneyerek öğrenmen gerekli ama bana soracak olursan 1.8.9 çinki benim eski PC dede bunda 60 FPS takılı kalıyordu tabii FPS arttıracak şeyler indirip kurarsan farklı.

Hocam orijinal MC oynayacaksanız, 1.16 deneyebilirsiniz. Ben arkadaşlarla 1.16 oynamıştım orijinal MC'de. Min. 30 FPS veriyordu. Güzeldi. Ya da 1.15 olabilir. Benim sistem de sizinkine yakın bir sistem.

4 GB RAM.
i5-4120u işlemci.
1.16 öneririm.
Bir de internetten araştırıp sodium kurduktan sonra grafik ayarlarını düşürürseniz sadece oyuna katıldığınızda 4 5 dk düşük fps sorunu çekersiniz ondan sonra akıcı olur. Sodium gerçekten etkisini gösterecektir

1.16.5 netherinde güncel olduğu OptiFine ile çağ dışı PC'de 40 küsur FPS aldığım sürümdür. Tüm animosyanlar vs her şeyi kapatarak oynayabiliyorum.

Geri
Yukarı