Minecraft'ın Satılmasını Engelleyelim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

3503

Kilopat
Arkadaşlar bildiğiniz üzere Microsoft Minecraft'ı satın almak istiyor. Bence kesinlikle Minecraft satılmamalı. Microsoft'un yapacağı şey belli. Özellikle kendi platformlarına ağırlık verecek ve diğer platformlar ezilecek. Örneğin şu an Java kullanılıyorsa Microsoft C++ kullanacak ve mod yapımı zorlaşacak. Bazı kişiler şöyle düşünüyor. Microsoft satın alırsa bedava gelir Windows'ta felan. Arkadaşlar yok öyle bir dünya. Bu sefer Microsoft'a para kazandıracağız. Microsoft alacağı parayı zaten alıyor. Daha da zenginleştirmeyelim şunları. Eğer bu oyuna para verecekseniz bence özgür yazılımcılara vermek daha mantıklı. Kısaca bizim burada hiçbir kazancımız olmayacak. Arkadaşlar iyi bir İngilizcesi olan change.org'da yazmak için metin hazırlayabilir mi ?

Engelleyemezsin. Genel olarak algı oluşmuş durumda zaten oyunun satılmaması için. Ama bunu sadece oyunun yapımcısı engeller. Kaldı ki ülkemizde oyunu orijinal kullananların sayısı belli. Sanki ana geliştiriciye çok destek olundu da...

Recep abi, gerçekten oyun bence özgür yazılım kalmalı. Minecraft yoksa modsuz bir şekilde exclusive Windows olacak.

Microsoft satın alacak ama böyle bir şey yapar mı belli değil. Bana Windows Markette bedavaya veya daha ucuza satılacak gibime geliyor. Satılması engellenemez.

Oyun satılırsa download kısmında göreceğimiz şeyler.
1-Download for Windows
2-Download for Windows 8 (Metro App)
3-Download for Mac OS X(Beta)

Other systems not supported.

Java ile devam edilirse sonuç nasıl olur onu bilemiyorum.

Bence kesinlikle haklısın sonuna kadar hak veriyorum. Minecraft satılmamalı.

Son düzenleme:
Minecraft Satılırsa Kötü Olur! Oyunu Bile Değiştirebilirler ! :(

Abi ya bazı şeyler tadında kalmalı mc satılırsa satılmadan önceki o efsanevi mistik yapısı kaybolur gider.

Minecraft çok güzel Microsoft'a kaptırılmaması gerek ama bence adam satıp paralarını sayarak ömrünü tamamlar, ticari olarak mantıklı olan bu :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı