Minecraft'ta anlamsız gecikme

RedBereli

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Önceden böyle bir sorunla karşılaşmıyordum ancak son günlerde singleplayer modda oynarken çimen/blok kırarken lag oluşuyor. Kırma/yok olma sesi geliyor ancak blok orada birkaç saniye daha kalmaya devam ediyor. Örneğin kapı açıyorum, kapı açma sesi geliyor ancak kapı birkaç saniye kapalı kalıyor. Dediğim gibi, sadece ben oynuyorum dünyada. Her zaman olmuyor ama 15 blokta 1 ihtimalde karşıma çıkıyor. En son performans arttırmak için Vulkan modu indirmiştim onun dışında birkaç küçük modlar vardı. Sebebi nedir sizce?

Ayrıca belirtmeyi unuttum. Mağaraların içinde vs. anlık olarak iç içe geçmelerde yapıyorum yer altını falan görebiliyorum. Sonra kayboluyor ama kısada sürmüyor.

Ben 1660 Ti ile Sodium'da SEUS shaderıyla en yüksek ayarlarda kasmadan oynayabiliyorum. Kuantum bilgisayarına gerek olmadığı kanaatindeyim.

Oyunun görüntüsü daha güzel olacak :)
Kuantum bilgisayara gerek var dememiştim. Shader harici oyunun görüntüsünde çok fark olmaz. Dinamik ışıklandırma hariç.

Merhaba tekrardan arkadaşlar. Oyunu 5600XT'li sistemde oynuyorum. Önceden Sodium kuruluydu ama yetersiz buldum biraz. Yani ben chunkları en az 20 ayarlı olarak oynamak istiyorum yine de büyük FPS droplar yiyordum hala da yiyorum ama daha tahammül edici bir seviyede. Vulkan mod indirdim Sodium alternatifi. Onun dışında oyun 140 fps'e sabit monitör hz'ine denk olarak. Oyuna 8192 mb ram ayırmışım sürümde 1.20.1

Merhaba tekrardan arkadaşlar. Oyunu 5600XT'li sistemde oynuyorum. Önceden Sodium kuruluydu ama yetersiz buldum biraz. Yani ben chunkları en az 20 ayarlı olarak oynamak istiyorum yine de büyük FPS droplar yiyordum hala da yiyorum ama daha tahammül edici bir seviyede. Vulkan mod indirdim Sodium alternatifi. Onun dışında oyun 140 fps'e sabit monitör hz'ine denk olarak. Oyuna 8192 mb ram ayırmışım sürümde 1.20.1
8GB ayırmanıza gerek yok, 4GB’a düşürün. Simülasyon mesafesini düşük tutun. Normal görüş mesafesini yine 20’de bırakabilirsiniz.

Sodium, Vulkan’dan daha iyi performans veriyor.

Ayrıca @elroNNd hocamın yaptığı şu rehberi de uygulayabilirsiniz.

8GB ayırmanıza gerek yok, 4GB’a düşürün. Simülasyon mesafesini düşük tutun. Normal görüş mesafesini yine 20’de bırakabilirsiniz.

Sodium, Vulkan’dan daha iyi performans veriyor.

Ayrıca @elroNNd hocamın yaptığı şu rehberi de uygulayabilirsiniz.

Gerçekten ilginç. Vulkan'da daha iyi optimizasyon gördüğümü söyleyebilirdim. Ertesi gün her şeyi uygulayıp buraya uğrayacagım. hayırlı geceler

Gerçekten ilginç. Vulkan'da daha iyi optimizasyon gördüğümü söyleyebilirdim. Ertesi gün her şeyi uygulayıp buraya uğrayacagım. hayırlı geceler
Belki tek başına Sodium kullanıyorsanız olabilir ancak YouTube'da gördüğüm kadarıyla Sodium daha güçlü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ha bu video da %100 doğru kaynak olmayabilir, belki gerçekten VulkanRenderer daha iyidir. Yine de tavsiyem siz ilk Vulkan'ı kaldırıp ve bahsettiğim mod paketini kurup deneyin, olmazsa Vulkan dönersiniz.

Belki tek başına Sodium kullanıyorsanız olabilir ancak YouTube'da gördüğüm kadarıyla Sodium daha güçlü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ha bu video da %100 doğru kaynak olmayabilir, belki gerçekten VulkanRenderer daha iyidir. Yine de tavsiyem siz ilk Vulkan'ı kaldırıp ve bahsettiğim mod paketini kurup deneyin, olmazsa Vulkan dönersiniz.
Modları kurdum. Minecraft optimizasyon blogundaki ve sonuç inanılmaz. Sadece Sodium ile böyle performans elde edemiyordum gerçekten teşekkür ediyorum 🙏

Bana değil @elroNNd 'ye teşekkür edin hocam. Kendisi bu bloğu yazdı. :)
Modları kurdum. Minecraft optimizasyon blogundaki ve sonuç inanılmaz. Sadece Sodium ile böyle performans elde edemiyordum gerçekten teşekkür ediyorum 🙏
Bir ara konunun daha güncelini de yazacağım. Yeni birkaç performans modu çıktı noisium, nvidium gibi. Tabii konunu şuanki hali kullanıcıların %99'u için oldukça yeterli, fakat daha temiz bir şekilde yazmak istiyorum. Bu modları ve bazı mutlaka kurmanız gerekli quality of life modlarını derlemesini planlıyorum blogun.

Ayrıca konu sahibinin konusunun çözüldüğüne sevindim, yazdığım blog bir işe yaradıysa ne mutlu bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı