Minecraft'ta anlamsız gecikme

RedBereli

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Önceden böyle bir sorunla karşılaşmıyordum ancak son günlerde singleplayer modda oynarken çimen/blok kırarken lag oluşuyor. Kırma/yok olma sesi geliyor ancak blok orada birkaç saniye daha kalmaya devam ediyor. Örneğin kapı açıyorum, kapı açma sesi geliyor ancak kapı birkaç saniye kapalı kalıyor. Dediğim gibi, sadece ben oynuyorum dünyada. Her zaman olmuyor ama 15 blokta 1 ihtimalde karşıma çıkıyor. En son performans arttırmak için Vulkan modu indirmiştim onun dışında birkaç küçük modlar vardı. Sebebi nedir sizce?

Ayrıca belirtmeyi unuttum. Mağaraların içinde vs. anlık olarak iç içe geçmelerde yapıyorum yer altını falan görebiliyorum. Sonra kayboluyor ama kısada sürmüyor.

İnternet hızım düşükken bende de hep oluyordu. İnternetinizde herhangi bir sorun var mı?

Birkaç gün önce aynı sorun başıma geldi. Forge'nin beta sürümünü indirdiğim için bu sorun oluyordu. Modlarla alakalı olabilir. Ayrıca bazı lancherlarda RAM miktarını otomatik 4 GB falan ayarlıyor. Ona da bir bak.

Son düzenleme:
İşlemci/RAM kullanımınız oyun sırasında fazla yüksekse olabilir. Singleplayer dünyalar da localhost'tan açtığınız(yani pingsiz) bir serverdır. Oyuna kaç GB RAM veriyorsunuz?

İki ihtimal var.
Oyun beta sürümde olabilir veya donuyor olabilir. Çözüm için sürüm düşebilirsin.

ikinci sebebi ise yalnız değilsin. (!)

Minecraft'taki Herobrine Dünyasının Seed'i Bulundu - Webtekno

Optimizasyon düzeltici modlar indirebilirsin Sodium gibi. Oyunun tüm grafiklerini kıs, f3+a yap düzelir.
Hocam iyi güzel de konu sahibinin iki sistemi var ve en düşük ekran kartı RX5600XT. Yani bu kartla da ayarları kısarak oynayacaksa yüksek ayarlarda oynamak için HAL 9000 lazım arkadaşa :D

Sodium önerisi mantıklı. Minecraft Java Edition'ın vanilla'sı optimizasyon problemli.

Hocam iyi güzel de konu sahibinin iki sistemi var ve en düşük ekran kartı RX5600XT. Yani bu kartla da ayarları kısarak oynayacaksa yüksek ayarlarda oynamak için HAL 9000 lazım arkadaşa :D

Sodium önerisi mantıklı. Minecraft Java Edition'ın vanilla'sı optimizasyon problemli.
Minecraft java versiyonu optimizasyon problemi olduğu için kısmasını önerdim isterse kuantum bilgisayarı olsun.

Minecraft java versiyonu optimizasyon problemi olduğu için kısmasını önerdim isterse kuantum bilgisayarı olsun.
Ben 1660 Ti ile Sodium'da SEUS shaderıyla en yüksek ayarlarda kasmadan oynayabiliyorum. Kuantum bilgisayarına gerek olmadığı kanaatindeyim.

Konu sahibinin bütün bahsettiği sorunlar laga işaret ediyor. Muhtemelen ya fazla RAM verdi, ya da vanilla oynadığından oyun işlemciyi verimsiz kullanıyor.
Zaten Minecraft'ı yüksek grafiklerde oynasa ne değişecek? Dinamik ışıklandırma hariç.
Oyunun görüntüsü daha güzel olacak :)

Yeni konular

Geri
Yukarı