Minecraft'ta creeper farmı çalışmıyor

Electus0

Hectopat
Daha fazla  
Geçenlerde de buna benzer bir konuyu yağmacı farmı için açmıştım. Sağ olsun arkadaşlar sayesinde çözümü bulmuştum. Şimdi de creeper farmım çalışmıyor. Aternos sunucusunda yapıyorum öncelikle onu söyleyeyim. Videodaki her şeyin aynısını yaptım. AFK yerine çıktım ve 1 saat AFK bıraktım. Sonuç 0 barut. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni sürümlerde Mojang farma karşı olduğu için bu farmı engelleyecek bir kısıtlama gelmiş olabilir. Eski sürümdeyse bilemem.
Böyle bir şey yok.
Tam olarak kurduğun bu farmın mantığı çok tehlikeli. Her şeyi videodakiyle aynı yapmış olman gerekiyor. Creeper'lar sadece kurduğun farmın içinde doğmalı, başka hiçbir yerde hiçbir mob doğmamalı. Gökyüzüne kurulan farmlar çok daha az tehlikelidir, onlardan birisini yapmanı öneririm.

Etraftaki mağaraları da aydınlattım fakat şimdi fark ettiğim sadece farmlarda değil dışarıda veya madenlerde de çok az hatta neredeyse hiç mod doğmuyor.

Etraftaki mağaraları da aydınlattım fakat şimdi fark ettiğim sadece farmlarda değil dışarıda veya madenlerde de çok az hatta neredeyse hiç mod doğmuyor.
Madenleri aydınlatarak bitirmek çok uzak sürer. Afk yerini farmdan videoda tam dediği yükseklikte yukarıda kurmanı öneririm. Ayrıca, svde mi oynuyorsun yoksa singleplayer mi? Oyunun zorluğu nedir? Bunlar da etmen.

Pardon hocam, görmemişim. Aternos tam bir baş belası. Bazen hiç mob spawn olmayabiliyor, kaç defa canavar farmlarımı bitirdi aternos. Ama şu an anlık çektim bunu aternostan, bu farmı kullanmanı öneririm. Üstlere tuzak kapısı koyunca sadece creeper ve örümcek doğuyor, örümceği de bir şekilde engelleyebiliyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediğim gibi, senin farm tehlikeli biraz.
2022-07-24_12.15.47.png

Geri
Yukarı