Minecraft'ta dünya haritası olan sunucuya nasıl girilir?

nuggle

Centipat
Daha fazla  
Minecraft'ta bir tane sunucu var. Ülke falan kuruyoruz hatta Adal oynamıstı, nasıl giriyoruz o sunucuya?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu olabilir mi hocam?
Giriş yapmak için;
1-Minecraft Java sürümünü 1.19.3 sürümünde başlatın.
2-Çok oyunculuya tıkla.
3-play.earthmc.net ip adresini girin ve katıl'a tıklayın.
Zorunlu mu bilmiyorum fakat;
4-earthmc.net/discord adresindeki discord sunucusunu ziyaret edin.

Son düzenleme:
Bu olabilir mi hocam?
Giriş yapmak için;
1-Minecraft Java sürümünü 1.19.3 sürümünde başlatın.
2-Çok oyunculuya tıkla.
3-play.earthmc.net ip adresini girin ve katıl'a tıklayın.
Zorunlu mu bilmiyorum fakat;
4-earthmc.net/discord adresindeki discord sunucusunu ziyaret edin.
Zorunlu değil discord. Önerim sunucuda biliyorsun ki sıra bekleme var. Sabah en geç 12 ye kadar girmeye çalış yoksa öğlen ve akşam çok sira oluyor.

Minecraft'ta bir tane sunucu var. Ülke falan kuruyoruz hatta adal oynamıstı, nasıl giriyoruz o sunucuya?

Adal'ın kendi sunucusu bir de earthmc var. Fakat dünya haritası oynamanı önermem. Sen gelişmemiş olarak girersen gelişmen aylar sürer. Mcmmo mantığı var çünkü. Dediğim mantık şu, örneğin kılıç leveli var fakat adamın 1000 (1500 Max seviye, 1000 gelişmesinin bittiği yer.) Level kılıcı var. Sen yeni girdin ufak geliştin netherite set falan çektin, PvP gireceksin. Adamın kılıç leveli 1000 olduğu için sende kanama etkisi yaratıyor. Normalde 2 vurması gerekirken 4, 5 vuruyor. Adal'ın sunucusunda bu mantık yok fakat serverlar berbat ötesi. Lagdan oynanmıyor. Adal dediğimiz şahıs takipçilerine değer vermek yerine onlar üzerinden para kazanıyor zaten. Towny deniyor bu arada dediğin sunuculara. Town açıp claim alıyorsun. Outpost mantığı falan da var normalde claiminin towna bağlı olması gerek fakat outpost alarak bağlı olmadan atabiliyorsun gibi olaylar var. Ben Adal'ın towny suncusunda oynamıştım ki orası da dünya haritası. Ki kendi oynadığım townyde hükmederdik. Buradan çıkartman gerekn anlam şu, 0'dan ulus kurarsan gelişmen çok zor. Çünkü o büyük uluslar davet edecek gelmezsen de Siege dediğimiz savaş mantığında çalışan olayı başlatacaklar. Bir nevi kuşatacaklar. Yani gelişmen çok zor. Ya gidip en aktif en güçlü ulusa gireceksin. Ya da hiçsin. Ulus dediğim şeyde townları bir arada bulunduran kendi bankası kendi spawnı olan bir şey. Town gibi fakat başkentin claimlerini kullanıyor. Başkent ise ya ulusu açanın ya da ulusu açanın devrettiği herhangi bir town. Adal'ın sunucusu Adalances'da oynamış biri olarak neredeyse tüm komutları ve çalışma mantığını hatırlıyorum. Tabii ben bırakaları çok oldu çünkü yularda dediğim gruplaşmanın getirdiği zafer ile büyüyen ulusların yükselişte olan ulusların büyümesine etkisi, serverın çöp olması... Toeny için say say bitmez. Kısaca toeny oynamak yerine modlu Survival, Bedwars... Oyna daha iyi. Minecraft 200 TL falan. Okul harçlıklarını biriktirsen alıyorsun zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı