Çözüldü Orijinal Minecraft'ta Aternos Server'e nasıl girilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yaser Çelebi

Picopat
Daha fazla  
Game Pass Ultimate'im var ve dolayısıyla başka Launcher'lar her ne kadar güvenilir olsa da orijinal sürüm daha mantıklı diye düşünüyorum. Ama hem Minecraft for Windows hem de java&bedrock Edition var hangisini indireceğimi bilmiyorum ve oyuna girince de servera nereden gireceğimi bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Game Pass Ultimate'im var ve dolayısıyla başka Launcher'lar her ne kadar güvenilir olsa da orijinal sürüm daha mantıklı diye düşünüyorum. Ama hem Minecraft for Windows hem de java&bedrock Edition var hangisini indireceğimi bilmiyorum ve oyuna girince de servera nereden gireceğimi bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam Aternos sunucular için Java Edition veya Bedrock Edition kullanmanız fark etmez. Aternos sunucusu hangi sürümde açıldıysa o sürüme girmeniz gerekiyor. Oyunu açtığınızda multiplayer seçeneğine tıklayın. Add server/sunucu ekle seçeneğine tıklayıp Aternos sunucunuzun ip adresini girin. Ekle deyin. Sonrasında multiplayer ekranından sunucuya girebileceksiniz.
Hocam Aternos sunucular için Java Edition veya Bedrock Edition kullanmanız fark etmez. Aternos sunucusu hangi sürümde açıldıysa o sürüme girmeniz gerekiyor. Oyunu açtığınızda multiplayer seçeneğine tıklayın. Add server/sunucu ekle seçeneğine tıklayıp Aternos sunucunuzun ip adresini girin. Ekle deyin. Sonrasında multiplayer ekranından sunucuya girebileceksiniz.

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam Aternos sunucular için Java Edition kullanmalısınız. Oyunu açtığınızda multiplayer seçeneğine tıklayın. Add server/sunucu ekle seçeneğine tıklayıp Aternos sunucunuzun IP adresini girin. Ekle deyin. Sonrasında multiplayer ekranından sunucunuza girebileceksiniz.

Bedrock sürümünede Aternos sunucu açılıyor hocam.

Hocam açıcağınız sunucuda oynayan herkeste orijinal varsa sadece güvenilir listeyi açıp oyunculara gelip güvenilir listeye oyunda kulladığınız adı yazmanız yeterli ama sunucuda bir tane bile korsan varsa korsan orijinal olmayanı açıp herkesin adını güvenilir listeye yazıyoruz.

Dosya Ekleri

• Ayarlar _ Aternos _ Ücretsiz Minecraft Sunucusu ve diğer 1 sayfa - Kişisel - Microsoft​ Edge 2...png
    Ayarlar _ Aternos _ Ücretsiz Minecraft Sunucusu ve diğer 1 sayfa - Kişisel - Microsoft​ Edge 2...png
    22,3 KB · Görüntüleme: 120
Hocam açıcağınız sunucuda oynayan herkeste orijinal varsa sadece güvenilir listeyi açıp oyunculara gelip güvenilir listeye oyunda kulladığınız adı yazmanız yeterli ama sunucuda bir tane bile korsan varsa korsan orijinal olmayanı açıp herkesin adını güvenilir listeye yazıyoruz.

Ben sunucu açmayacağım, gireceğim sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sunucu açmayacağım, gireceğim sadece.

Hocam hangi sunucuya girecekseniz önce hangi Minecraft sürümünde olduğunu sorun arkadaşlarınıza Java veya Bedrock. Sonrasında ise oyuna giriş yapıp multiplayer kısmından girebilirsiniz. Aternos'un verdiği sunucu adresi ile.

Geri
Yukarı