Çözüldü Minecraft'ta evimi nasıl bulabilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Ben Minecraft'ın 4 sürümünü kullandım. Merak edip 1.0 indirdim, sonra onda bayağı geliştim ve sonrasında sıkılıp 1.8 indirdim. 1.0'da oynadığımdan devam ettim. Sonrasında 1.18 merak edip indirdim ama oyunu çok değiştirdiklerinden devam etmedim (bu arada 1.0 başladığıma devam ettim) ve sonrasında 1.14 indirdim. 1.0'a başladığım ve diğer sürümlerde oynadığım dünyaya girdim. Girdiğimde ses vardı lakin görüntü yoktu. Sonra bir sıkıntı olduğunu düşündüm ve çıktım. Sonrasında 1.8'de yeniden dünyama girdim ama o siyahlık yine vardı. Alttaki envanter yeri gözüküyor, ses de geliyordu. Bir süre sonra canım azalmaya başladı ve bitti oyun. Duvarda içinde boğulup öldüğümü söyledi ve beni yatağıma spamlamadı. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Dip not: Oynadığım dünyada hileler kapalı ve orijinal.

Ve evimin koordinatlarını unuttum. Evimi nasıl bulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oynadığınız savenin chunk haritasını inceleyerek bulabileceğini düşünüyorum. Chunk haritasıyla açtığınız chunkları görebilirsiniz. Bu Luser'in videosuna bakarak dünyanızın chunk haritasına bakın. Oradan evi bulmaya çalışın. Bulamazsanız yok olmuştur zaten

videonun uzunluğu korkutmasın sizi ilgilendiren kısım 2. dakikaya kadar

Yeni konular

Geri
Yukarı