Minecraft'ta Optifine kullanılmıyor

Orijinal Minecraft Launcher mı kullanıyorsun?
Eğer 'Evet' ise oyun dosyalarını temizleyip oyunu sıfır kurmanı tavsiye edeceğim ben kendi sorunumu öyle çözdüm.
Eğer bunu denedin olmuyorsa farklı bir Launcher deneyebilirsin.
Eğer 'Evet' ise oyun dosyalarını temizleyip oyunu sıfır kurmanı tavsiye edeceğim ben kendi sorunumu öyle çözdüm.

Eğer bunlar işine yaramazsa bana yaz ben sana Launcher önerisinde bulunurum araştırırsın sende.

Son düzenleme:
Forge kurup mods klasörüne o sürüm için indirdiğiniz OptiFine dosyasını atıp dener misiniz?

Eğer bunlar işine yaramazsa bana yaz ben sana Launcher önerisinde bulunurum araştırırsın sende.
Evet orjinal. Forge ile beraber çalıştırmaya çalışıyorum. Mods klasörünün içine attığımda, ya oyun hiç açılmıyor ya da world'de hareket edince çöküyor. Şu sıfırlama olayını deneyeceğim umarım işe yarar.
Forge kurup mods klasörüne o sürüm için indirdiğiniz OptiFine dosyasını atıp dener misiniz?
Öyle zaten.

O zaman Forge olmadan sadece OptiFine kurmayı da deneyebilirsiniz fakat ilk önce bütün oyin dosyalarını silin, temiz bir kurulumla Launcher'i tekrar yükleyin. OptiFine ile oynamak istediğiniz sürümü normal bir şekilde 1 kez girin sonra çıkın. İndirdiğiniz OptiFine dosyasını açın ve kur deyiniz.

Geri
Yukarı