Minecraft'ta sunucularda fareye makro atamak ban sebebi mi?

Sunucuların creative modlarında Logitech fare'nin makrosunu kullanıyordum ban yememiştim sunuculardan.
NOT: Makroyu çok hızlı yaptığım zaman sunucudan atıyordu, deneme yoluyla sunucudan atmayan hızı bulmuştum.

Cahilliğime verin ban sebebi olan makro tam olarak ne oluyor. Yani mesela ben modlu oynarken bir modun çantasını açmak için farenin bir tuşuna atama yapıyorum muhtemelen bu bir sorun teşkil etmiyordur ama ne yapanlar banlanıyor bunu merak ettiğim için soruyorum.

Not: Zaten kendi serverımızda ara ara oynuyoruz o yüzden ceczai bir durum elbette yok :D.

Cahilliğime verin ban sebebi olan makro tam olarak ne oluyor. Yani mesela ben modlu oynarken bir modun çantasını açmak için farenin bir tuşuna atama yapıyorum muhtemelen bu bir sorun teşkil etmiyordur ama ne yapanlar banlanıyor bunu merak ettiğim için soruyorum.

Not: Zaten kendi serverımızda ara ara oynuyoruz o yüzden ceczai bir durum elbette yok :D.
Minecraft'ın açıklarından biri.örneğin blok koyacaksın diyelim sol tık makro yaptığında fare kendi kendine saniyede 15 belki 30 kez tıklıyor.Sonuç olarak çok hızlı yapı yapıyorsun.Combat'ta da aynı şekilde çok tıklayınca düşmana vurma fırsatı vermiyorsun.Tamamen oto tıklayıcı başka bir şey değil.

Umarım ban yersin. Siz makrolar yüzünden oyun oynayamıyoruz.
Tamam yerim umarım ama bayadır oynuyorum sıkıntı yok yani.
Hocam sizde hiç utanmada mı yok? Hadi diyelim macro açıp başkalarının oyun zevkinin içine ediyorsunuz ama sanki çok güzelmiş gibi bir de gelmişsiniz buraya utanmadan bayağı keyifli bir şey diyorsunuz.
Ayy tamam utandım.

Nasıl ban sebebi kanka ben bayağı oynadım adamlar makrosun report falan dedim hiç ban yemedim.

Sunucu adminlerinin tecrübesine bağlı. Bu sadece Minecraft ile alakalı bir durum degil. Oynadığım tüm oyunlarda hile kullanıyorum ama ban yemiyorum çünkü fazla belli etmiyorum veya TeamViewer alınacağında iyi şekilde saklıyorum.

Ban yeme durumu hileyi kullanış tarzına göre değişkenlik gösterir.

Sunucuların Creative modlarında Logitech Fare'nin makrosunu kullanıyordum ban yememiştim sunuculardan.
NOT: Makroyu çok hızlı yaptığım zaman sunucudan atıyordu, deneme yoluyla sunucudan atmayan hızı bulmuştum.

Build yapma gibi şeylerde yasak değil zaten. PvP'de fazla CPS avantajlı olduğu için PvP'de yasaklanıyor sadece.

Sunucu adminlerinin tecrübesine bağlı. Bu sadece Minecraft ile alakalı bir durum degil. Oynadığım tüm oyunlarda hile kullanıyorum ama ban yemiyorum çünkü fazla belli etmiyorum veya TeamViewer alınacağında iyi şekilde saklıyorum.

Ban yeme durumu hileyi kullanış tarzına göre değişkenlik gösterir.
Olabilir bir aralar fazla makro oynuyordum da şimdilerde ara sıra giriyorum.Fakat makro hala eğlenceli.

Yeni konular

Geri
Yukarı