Mini display port to DVI çevirici ile 144 Hz Görüntü Almak

cato

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda mini display port var. Mini display port to DVI çevirici kullanarak 144 Hz görüntü alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
DVI eğer Dual Link olursa alabilmeniz gerek.
Alamıyorum Recep abim alamıyorum. Monster Tulpar T7 Nvidia GeForce GTX 1060 bilgisayarım var ve monitör olarak Benq XL2411 model 144Hz monitör aldım. Monitörle beraber gelen dual link DVI kabloya bilgisayarımda DVI girişi olmadığı için dönüştürücü kullanıyorum. Bilgisayarımda 2 adet Mini Displayport 1.3 giriş soketi var. Monitör kurulumunu da kullanım klavuzu bana ne diyorsa onu yaptım. Ama hiç bir şekilde 60Hz'in üzerine çıkamadım. İntenetten de baya araştım malesef sorunuma bi çözüm bulamadım. Acaba kullandığım dönüştürücü (Prolink PMM350-0020) yüzünden mi olmuyor yoksa başka bir sebebi de olabilir mi?

Aşağıda fotoğraflarda da göstereyim dedim. İnternette nereye baksam yenileme hızı kısmında 60-75-120-144Hz değerleri görünüyor bende ise sadece monitörü bağlamama rağmen yine 60Hz görünüyor. Nvidia denetim masasında fotoğrafta görülen "Özelleştir" seçeneğini bile kullansam olmuyor. Kendi istediğim çözünürlük ayarını atayamıyorum. Tüm Technopat ailesi lütfen bu sorunu çözmeme yardım edin yoksa monitöre boşuna para vermiş olacağım :((

Dosya Ekleri

• adasda.jpg
    adasda.jpg
    89,6 KB · Görüntüleme: 252
  • asdas.jpg
    asdas.jpg
    30,1 KB · Görüntüleme: 150
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı