[Mini İnceleme] God of War 1 PS2

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Metin 2 61 seviye hesabımı, otomatik ava verdim. Aklımda God of War 1 oynamak vardı.
İndirdim God of War'ı. Taktım DualShock3'ü. Açtım emülatörü. Başladım oynamaya.

Oyunun hikayesi; İngilizce olduğu için, oyunun gidişatından olayları anladım. İngilizcem maalesef iyi değil.
Ares adlı bir Olimpus tanrısı, Athena'ya saldırıyor. Bizim de bu tanrıyı yenmemiz için, Pandora'nın Kutusu'na ihtiyacağımız var ayrıca farklı güçleri olan tanrıların özelliklerini/eşyalarını almamız lazım. Keyfi bir şey değil, bunları alamazsak ilerleme kaydedemiyoruz.
Bu özellikler şunlar;
1.Poseidon'un Öfke Çemberi,
2.Medusa'nın Taşlaştıran Gözleri,
3.Zeus'un Şimşeği,
4.Poseidon'un Gücü (su altında rahat hareket etme ve boğulmama),
5.Artemis'in Kılıcı (bir şeye yaramıyor),
6.Hades'in Ruhları (en sevdiğim).
7.Pandora'nın Kutusu.

Poseidon'un Öfke Çemberi, ilk bölümlerde karşımıza çıkıyor onu alıyoruz,
Medusa'nın Taşlaştıran Gözleri, Athena'da biraz ilerleyince karşımıza çıkıyor.
Zeus'un Şimşeği, bu da Athena'da bayağı yol kat ettikten sonra buluyoruz.
Pandora'nın Kutusu, Hades'in Ruhları, Poseidon'un Gücü ve Artemis'in Kılıcı Pandora'nın Mahseni'nde alıyoruz,

Oyun sonunda ise Olimpus Dağı'nda ki "Savaşın Tanrısı" ilan edilip, tahtımıza oturuyoruz.

Oynanış:
Oyunda kullanabileceğiniz iki farklı silah vardır;
1.Kaos Kılıçları,
2.Artemis'in Kılıcı.

Oyunda Kullanabildiğimiz farklı büyü/yetenek vardır;
1.Poseidon'un Öfke Çemberi: Bir çember, alan içindekileri çarpıyor ve alan giderek büyüyor.
2.Medusa'nın Taşlaştıran Gözleri: Rakipleri taşlaştırıp, tek atabiliyoruz.
3.Zeus'un Şimşeği: Uzaktaki rakipleri avlamak için şimşek atıyor,
4.Hades'in Ruhları: Kötü ruhları yanımıza çağırıp, rakiplerin hepsini yok edebiliyoruz.
5.Pandora Kutusu: Büyüyüp Ares ile aynı yapıya gelmek için önemli olan eşyadır.

Oyunda karakter gelişimi ön plandadır. Silahlar ve büyüler/yeteneklerin güçlerini arttırmak veya farklı kombolar eklemek için,
Kestiğim yaratıklardan kızıl ruhlar toplamamız lazımdır.
Kratos'un can ve mana barını yükseltmek için ise farklı 2 eşyayı bir toplayarak, bir set yapmak lazım.

Oturup 11, 12 saatte gömebileceğiniz, güzel ve ideal bir uzunlukta oynamanınız sağlayan nadide oyundur.
Yani oynanış olarak çeşitlik ve görsellik ön planda. O yüzden bayağı güzel.

Günümüz oyunları ile karşılaştırma: Kişiden kişiye değişen bir şey olsa da, bu oyunun günümüz oyunlarının birçoğunda daha güzel olduğunu, hatta birçok mekanik barındırdığından, oynanış bakımından çok çeşitli olduğunu söyleyebilirim. Ben oyunlarda gerçeklik aramam, görsel şölen ararım. GTAV'i 10dk. Bile oynayamıyorum. Çok sıkıcı çünkü. Ama Darksouls 3, BloodBorne falan bayağı beni saran oyunlar. Bir de günümüz oyunları bitmiyor, oynayasınız bile gelmiyor.

Oyunu bitirdim, peki Metin 2 hesabım kaç seviye oldu. 61 hala XD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben telefonda oyun kolu bağlayarak oynamıştım, günümüz mobil oyunları yanından geçemez GoW'ın.

Metin 2 61 seviye hesabımı, otomatik ava verdim. Aklımda God of War 1 oynamak vardı.
İndirdim God of War'ı. Taktım DualShock3'ü. Açtım emülatörü. Başladım oynamaya.

Oyunun hikayesi; İngilizce olduğu için, oyunun gidişatından olayları anladım. İngilizcem maalesef iyi değil.
Ares adlı bir Olimpus tanrısı, Athena'ya saldırıyor. Bizim de bu tanrıyı yenmemiz için, Pandora'nın Kutusu'na ihtiyacağımız var ayrıca farklı güçleri olan tanrıların özelliklerini/eşyalarını almamız lazım. Keyfi bir şey değil, bunları alamazsak ilerleme kaydedemiyoruz.
Bu özellikler şunlar;
1.Poseidon'un Öfke Çemberi,
2.Medusa'nın Taşlaştıran Gözleri,
3.Zeus'un Şimşeği,
4.Poseidon'un Gücü (su altında rahat hareket etme ve boğulmama),
5.Artemis'in Kılıcı (bir şeye yaramıyor),
6.Hades'in Ruhları (en sevdiğim).
7.Pandora'nın Kutusu.

Poseidon'un Öfke Çemberi, ilk bölümlerde karşımıza çıkıyor onu alıyoruz,
Medusa'nın Taşlaştıran Gözleri, Athena'da biraz ilerleyince karşımıza çıkıyor.
Zeus'un Şimşeği, bu da Athena'da bayağı yol kat ettikten sonra buluyoruz.
Pandora'nın Kutusu, Hades'in Ruhları, Poseidon'un Gücü ve Artemis'in Kılıcı Pandora'nın Mahseni'nde alıyoruz,

Oyun sonunda ise Olimpus Dağı'nda ki "Savaşın Tanrısı" ilan edilip, tahtımıza oturuyoruz.

Oynanış:
Oyunda kullanabileceğiniz iki farklı silah vardır;
1.Kaos Kılıçları,
2.Artemis'in Kılıcı.

Oyunda Kullanabildiğimiz farklı büyü/yetenek vardır;
1.Poseidon'un Öfke Çemberi: Bir çember, alan içindekileri çarpıyor ve alan giderek büyüyor.
2.Medusa'nın Taşlaştıran Gözleri: Rakipleri taşlaştırıp, tek atabiliyoruz.
3.Zeus'un Şimşeği: Uzaktaki rakipleri avlamak için şimşek atıyor,
4.Hades'in Ruhları: Kötü ruhları yanımıza çağırıp, rakiplerin hepsini yok edebiliyoruz.
5.Pandora Kutusu: Büyüyüp Ares ile aynı yapıya gelmek için önemli olan eşyadır.

Oyunda karakter gelişimi ön plandadır. Silahlar ve büyüler/yeteneklerin güçlerini arttırmak veya farklı kombolar eklemek için,
Kestiğim yaratıklardan kızıl ruhlar toplamamız lazımdır.
Kratos'un can ve mana barını yükseltmek için ise farklı 2 eşyayı bir toplayarak, bir set yapmak lazım.

Oturup 11, 12 saatte gömebileceğiniz, güzel ve ideal bir uzunlukta oynamanınız sağlayan nadide oyundur.
Yani oynanış olarak çeşitlik ve görsellik ön planda. O yüzden bayağı güzel.

Günümüz oyunları ile karşılaştırma: Kişiden kişiye değişen bir şey olsa da, bu oyunun günümüz oyunlarının birçoğunda daha güzel olduğunu, hatta birçok mekanik barındırdığından, oynanış bakımından çok çeşitli olduğunu söyleyebilirim. Ben oyunlarda gerçeklik aramam, görsel şölen ararım. GTAV'i 10dk. Bile oynayamıyorum. Çok sıkıcı çünkü. Ama Darksouls 3, BloodBorne falan bayağı beni saran oyunlar. Bir de günümüz oyunları bitmiyor, oynayasınız bile gelmiyor.

Oyunu bitirdim, peki Metin 2 hesabım kaç seviye oldu. 61 hala XD.
Aynen öyle. Çocukluk hayalim olan GOW 3 ü yeni bitirdim. Oyun gayet güzel.. Ancak gerçekçi bir oyun olmamasına; gerçek hayat gerçekçiliği olmamasına rağmen gerçekçiliğe ve grafiğe biraz fazla yönelme olduğu için tam olarak 2 nin tadını alamadım. 2010 öncesi oyunlar en iyisi... Benim fikrim.

Yeni konular

Geri
Yukarı