Mini ITX Kasa Tavsiyesi

CheyLoaN

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhabalar.

Uzun zamandır konsol boyutunda "Mini PC", "Like-Console", "Console Killer", "Slim PC", "Ultra Slim PC" isimleri verilen PC'leri araştırıyorum. Bu küçük sistemleri Gaming olarak ZOTAC, INTEL ve ASUS gibi firmalar hazır olarakt satıyor ancak 6-10K₺ fiyat istiyorlar. Hem bütçeye uygun hem de "Mini, Ultra Slime" kasa toplamak istiyorum.

Toplamayı düşündüğüm sistem için kasa arştırmasındayım. Uzun araştırmalarım sonucunda şunları söyleyebilirim:
Bu tip kasalarda genellikle Slim PSU'lar kullanılıyor ve bu PSU'lar da "SLIM" olmasından dolayı çok pahalı. Aşağıda örneğini verdiğim iki kasada da normal boyut PSU kullanılıyor. Ayrıca yine genellikle yine piyasada zor bulunan Low Profil GPU'lar kullanılıyor. Yine aşağıda verdiğim iki kasa'da da standart GPU'lar . Bu iki kasada 1K₺ civarı fiyatı var.

Bu iki kasaya mutlaka alternatif uygun fiyatlı kasa olmalı. Aksi halde kendi kasamı kendim yapmak zorunda kalacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bahsettiğim özellikteki iki kasa
1) Lian Li PC-Q19
lianLiPc.JPG

2) NODE 202
node202.jpg

Ben su anda is bilgisayarim icin mini itx kullaniyorum. Silverstone RVZ03b kasa.

Amerikadan aldim burada kurdum sistemi, tavsiye ederim. Gayet sessiz ve serin.

Bence böyle bir bilgisayar almak yerine ya laptop ya da normal kasa toplayın.(Fikrinize karışmak gibi olduysa affedin lütfen.)

Yok tabiki fikrinizi beyan edebilirsiniz :) Laptoplar performans olarak hem masaüstü bilgisayarlardan hızları düşük, hemde fiyatları yüksek. Ayrıca daha hassas cihazlar, bozuldğunda masaüstü gibi rahat problemi çözülemiyor.

Ben su anda is bilgisayarim icin mini itx kullaniyorum. Silverstone RVZ03b kasa.

Amerikadan aldim burada kurdum sistemi, tavsiye ederim. Gayet sessiz ve serin.

Silverstone'leri iyi biliyorum ancak silverstone hem slim psu kullanıyor, hem de kasası 1000₺. Ben bir tenekeye 1000₺ vermek istemiyorum :)

PS2 kasasına benziyorlar. Onu modlayarak böyle bir şey yapılamaz mı?

PS2'leri modifiye edene kadar, plastik levhalardan yeni bir kasa yapmak daha mantıklı olur gibi..

Merhabalar dostum,
Aradığın kasayı bulabildin mi? Bende araştırıyorum ama normal psu bende olduğu için bende senin gibi standart boyut takılabilen bir kasa aramaktayım. Boyutlarıda ne kadar ufak olursa o kadar iyi. Birde Sapphire RX560 4GB ekran kartı var elimde model yükselttiğim için boşa çıktı bu sebeple onuda değerlendirmek istiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı