Mini-ITX Oyuncu Bilgisayarı

cezeryerak

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bir arkadaşıma Mini-ITX sistem kuracağız. Sadece kasa için 2000 tl bütçemiz var. Ben amazondan almayı planlıyorum, arkadaşta win7 kuracak,8 istemiyor. 7yi 1 sene önce kadar kutulu olarak Darty'den almış, sorun çıkmaz sanırsam.

Neyse konumuza gelelim, sistemi dizdim, ancak kafam karıştı biraz. Yaza doğru almayı planlıyor arkadaş ama o zamana ITX kasalar için güncel bir ekran kartı geleceğini sanmıyorum. Renderlık işi yok bilgisayarın, o sebeple işlemciye yüklenmedim fazla. Şu haliyle bf3 ultrada 50 55 fps alır sanırsam. BF4te 40 fps yeterli zaten :) Uzatmadan geçeyim konuya, sistem şu, önerilerinize açığım;

trz3v.jpg

Edit:Gümrük vergisi ve kargo kaça patlar,bunun bir ölçeri var mıdır,

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı olarak amd tercih edersen iyi olur çünkü bütçene göre daha iyi bir seçim olabilir mesela hd7950 yada bir 300 tl daha ekleyip hd7970 alabilirsin

Aynen katılıyorum. Ram olarak corsair seçmelisin.

TeknoSeyir'de aynı sistem toplanmıştı :)

Herşeyi dışarıdan getirmek doğru değil. Ram , Anakart , SSD , İşlemci burdan alınsa daha kolay olur.

Dediğim gibi işlemciye fazla yüklenip açık vermek istemedim,bir arkadaş internetten bulduklarını gösterdi bende baktım ve iyi diyorlardı,fazla kurcalamadım,bu yeni verdiklerinle değiştireceğim teşekkürler :)

TeknoSeyir'de aynı sistem toplanmıştı :)

Herşeyi dışarıdan getirmek doğru değil. Ram , Anakart , SSD , İşlemci burdan alınsa daha kolay olur.
Sen söyledikten sonra izledim,güzel olmuş onlarınkide,aten aynısı, :D kendim baksaymışım az keşke,bi arkadaş sistem tavsiyesi isterken benimde başkasından istemem çok değişik olmuş :D Her şey yurtdışı konusunda haklısın buradan alırsam gümrük girmeden daha rahat ederim,öyle yapalım en iyisi,%30 işiyle çok daha uyguna gelir :)

Sistemin iyi fakat fiyatı 2000 liraya denk geliyor. Gümrüğüydü kargosuydu derken çok daha pahalıya patlar.

Dolar düşerle kurduk bunu, :D ama yukarda dediğim gibi değiştireceğim vatanla bazı parçaları,kasa vatanda yok yalnız,onu farklı almalıyım,bir kaç yere bakayım en iyisi :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı