Mini ITX sistem toplama

Hocam şöyle bir sistem topladım ancak bütçeyi biraz aşıyor. Maalesef mini ITX sistem toplamak Türkiye'de biraz pahalı. RX 5700XT bütçeyi daha fazla aşacağından RX 5700 seçtim.
Ekran kartının boyu: 254mm
Kasanın ekran kartı desteği: 330mm
SSD'ye Windows'u kurmak için HDD'yi de oyunlarınızı yüklemek için kullanabilirsiniz.

Kasanın inceleme videoları:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam şöyle bir sistem topladım ancak bütçeyi biraz aşıyor. Maalesef mini ITX sistem toplamak Türkiye'de biraz pahalı. RX 5700XT bütçeyi daha fazla aşacağından RX 5700 seçtim.
Ekran kartının boyu: 254mm
Kasanın ekran kartı desteği: 330mm
SSD'ye Windows'u kurmak için HDD'yi de oyunlarınızı yüklemek için kullanabilirsiniz.

Kasanın inceleme videoları:
Hocam merhabalar. Topladığınız sistemdeki kasanın üç buçuk inç uyumlu yeri yok bilginize.
Ram için de tek 16 yerine dual olarak 2x8 gb yapmasını öneririm arkadaşa eğer düşünecek ise.

Hocam merhabalar. Topladığınız sistemdeki kasanın üç buçuk inç uyumlu yeri yok bilginize.
Ram için de tek 16 yerine dual olarak 2x8 gb yapmasını öneririm arkadaşa eğer düşünecek ise.
2x8GB seçecektim tek 16GB seçmişim, hata olmuş.
HDD çıkarılıp yerine SSD eklenebilir.
hocam yakında 16 da yetmeyecek.bence aradaki performans farkı çok olmadığına göre bir adet 16x1 3000mhz ram seçilmeli.
Şuanda triple a oyunlar dahi ultra ayarlarda en fazla 12GB ram kullanırken 16GB üstü düşünmek bu bütçeyle gereksiz olur. Oyun için 16GB en az 2-3 sene daha rahatlıkla götürecektir. Ayrıca dual channel ram kullanımı single channel ram kullanımına göre Ryzen işlemcilerde oyununa göre +25 FPS'ye kadar fark yaratıyor.

hocam yakında 16 da yetmeyecek.bence aradaki performans farkı çok olmadığına göre bir adet 16x1 3000mhz ram seçilmeli.
Performans olarak ufak da olsa bir fark var hocam evet ama göz ardı etmek tabi ki kullanıcının tercihi.
Ben olsam iki çarpı sekiz tercih ederdim çünkü orta-kısa vadede on altı ram yeterli olacaktır, daha yeni yeni onun üstüne çıkmaya başladık.
Ancak dediğiniz gibi uzun vade için tek on altı da tercih edilebilir elbette.
İleride bir on altı daha takarak tasarruf edilmiş olur.
İkisi de tercih edilebilir yani uzun lafın kısası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı