Mini ITX R3 3100 sistem toplama

Bütçe belirtin daha iyisi toplanır?
En fazla 8500 TL demiştim.
Kingston HyperX Fury 3200 Mhz DDR4 HX432C16FB3/8 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 2 tane.

Ekran kartı olarak da 4300 lira civarı bütçe kalıyor.
Buna bütçe yetiyorsa tercih edilebilir.

@Mithat Berhan hocam eksik bir şey olup olmadığına bakabilirse güzel olur.
Kasada gördüğüm kadarıyla boş bir tane fan yeri var. Oraya fan taksak olur mu?

Eksik bir şey yok ancak kasa Thermaltake V1 olursa daha iyi olabilir. O kasada PSU altta olduğundan işlemci soğutması için kalan alan daha yüksek olur ve 20cm fan ile geliyor olması lazım.

Yalnız kasa değişirse ekran kartı sığmaz. Bir nebze daha kısa bir kart var mı?

3 mmden bir şey olmaz hocam rahatlıkla sığar. Çok gördüm 3-4 mm ile sığmayıp bir şekilde sığdıranları. Sorun da yaşanmıyor genelde.

Forumdan bir arkadaş bana büyük dosyalarla uğraşmıyorsan M.2 yerine SSD alabilirsin, farkı hissetmezsin demişti. Ben de SSD'den arta kalan parayı işlemciye ekledim. Size de fikir verebilir belki.

Artık Direct Storage API ya da RTX IO gibi teknolojiler sayesinde önemi artacak gibi M.2'lerin eğer bütçe varsa M.2 alınmalı bence artık. Tabi işlemciye yatırmak çok daha mantıklı.

Son düzenleme:
@JusTaUseR öndeki 20CN fanı çıkarmak zorunda kalabilir ki çıkarırsa o kasanın mantığı kalmıyor zaten.

Öndeki fana çarpıyorsa ayrı. Genelde bu ITX kasalarda fan önde olmadığı için insanlar biraz sıkıştırarak sığdırabiliyor. Tabii fan varsa sıkıntı.

Yeni konular

Geri
Yukarı