Mini klavye mi normal klavye mi?

Daha fazla  
Arkadaşlar ben dizüstü bilgisayar klavyesine alışığım masaüstü bilgisayar alacağım o yüzden klavye lazım mini klavye mi öneririrsiniz normal klavye mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanımına göre değişir F tuşları olan TKL kullanmak masada daha büyük yer açar ama daha ufak F tuşları da olmayan %60 oranlı klavyeler de var onlar da da genelde Türkçe karakterler olmuyor klavyedeki her tuşun yerini bilmiyorsan sıkıntı yaşayabilirsin.

Arkadaşlar ben dizüstü bilgisayar klavyesine alışığım masaüstü bilgisayar alacağım o yüzden klavye lazım mini klavye mi öneririrsiniz normal klavye mi?

Normal öneririm. Bilindik kaliteli bir marka almaya özen gösterin. Onun dışında alışırsınız büyük daha iyi olacaktır. Küçük klavye yakın olduğu için tuşlar oyunlarda vs durumlarda daha rahat kullanmanıza neden olacaktır. Aynı zamanda küçük klavyeye alıştığın içinde bu durum yaşanır. Ancak normal klavye kullanan küçüğe geçerse bu sefer o rahatsız olur. Alışamam diyorsanız mini alabilirsiniz.

Hocam mekanik klavye kullanmaya SteelSeries M750 TKL ile başladım. Başlarda numpad kısmını arıyordum ancak kullana kullana gerek duymamaya başladım. Klavye bozulunca servis değişim yapıp Apex 7 yolladı. Bu klavyede de numpad kısmı olduğu için oyunlarda sürekli fareyi numpad kısmına vurmaya başladım ve alışamadım. Apex 7'yi satıp Apex Pro TKL'ye döndüm ve şu an mutluyum. Bu Hikayeden çıkarılacak ders şu. Eğer TKL klavyeye alışırsan normal klavyeye dönmen zor olacaktır. Bu nedenle numpad kısmını aktif kullanan birisi isen TKL'ye alışmadan normal klavyeler ile devam etmen daha doğru olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı