Mini sistem toplama

lastruling

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, mini bir kasa toplamak istiyorum. ITX olabilir, fakat sistem özellikleri ve soğutma konusunda problem yaşarım diye düşündüğümden emin değilim. Kasayı valizime sığdırıp götürmek için küçük istiyorum. Elimde şu parçalar var: Intel Core i5 12400F 2.5 GHz (4.4 GHz Turbo), 18MB LGA1700p, MSI Pro B660M-P DDR4 mATX 1700p (Type-C), Palit RTX3060 Ti Dual 8 GB 256bit GDDR6 (LHR), G.Skill Ripjaws V 32 GB (2x16) siyah 3200MHz DDR4 CL16. bunlarla mATX kasanın içinde bir sistem toplayabilirim, ancak yine boyutu büyük oluyor gibi geliyor. Ne yapmam mantıklı sizce? Bunları satıp ITX bir sistem toplamalı mıyım yoksa mATX kasa önerirseniz, küçük boyutta bir şeyde toplayabilirim. Bütçe konusunda sıkıntım yok.

Valize atıp götürme gibi işlere masaüstü bilgisayarlar pek uygun sayılmaz. Sarsıntı olumsuz etkilerde bulunabilir. Ayrıca ITX sistem bile ağır ve büyük kalabilir.

Elimde şöyle bir kasa var. m-ATX ve Low Profile. Ancak bunu bile taşımak bana eziyet gibi geliyordu. Taşıma işi için laptoplar kesinlikle daha elverişli.
1714225784297.png

Valize atıp götürme gibi işlere masaüstü bilgisayarlar pek uygun sayılmaz. Sarsıntı olumsuz etkilerde bulunabilir. Ayrıca ITX sistem bile ağır ve büyük kalabilir.

Elimde şöyle bir kasa var. m-ATX ve Low Profile. Ancak bunu bile taşımak bana eziyet gibi geliyordu. Taşıma işi için laptoplar kesinlikle daha elverişli.
Eki Görüntüle 2180033
Sürekli taşıyım değil de hani gittim 1 hafta oradayken setup kurayım sonra dönüşte atıyım valize getiriyim diye düşünüyorum. Laptoplar iyi de fiyatları iyi değil ve performansı hep bana düşük geliyor. Özelleştirme olmaması kötü. Tavsiyen için teşekkür ederim.

Şöyle bir şey düşündüm ben sizce mantıklı mı?

Kasa olarak şundan alıcam Masterbox nr200p v2 içine 356mm ekran kartı sığabiliyor benim ekran kartı 357mm bir şekilde sığdırırım diye düşünüyorum. Ek olarakda şu parçaları:

https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...5-6000j3040g32gx2-tz5rw-fiyati,293271039.html (Belki RAM almam evde aynı RAMleri kullanıyorum onları söker takarım giderken.)

https://www.akakce.com/kasa-fani/en...-60-09cfm-max-22-6db-ma-fiyati,113093451.html (2 tane de şu fandan alırım en iyisi sanırım soğutma için iyi olur.)

Ekran kartıda şu var

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı