Minibüste koltuktan beni kaldırıp yaşlıları oturuyorlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yeni nesil harbiden içler acısı,
Empati kurmayı bilmeyen bir nesil.
Uyuma numarası yap diyen var, kavga et kalkma diye var, banane yaşından diyen var...
Yaşlı bir insana yer vermek neden zorunuza gidiyor? Yaşlılık sizin için sadece yaştan mı ibaret? Empati kurun biraz yaşlı olduğunuzu düşünün veya dedenizi, annanenizi düşünün yaşlandıkça oluşan rahatsızlıklar, kemik ermesi, her şey olabilir. Cidden üzülüyorum böyle konular görünce.
Yaşlandıkları zaman anlarlar hocam ama işte maalesef iş işten geçmiş olacak.

Bir yaşlıyla senin gücün bir mi? Senden büyük adamlar oturmuyor yaşlıya yer ver diyor sen de utanmadan ben hiç koltukta rahat oturamıyorum diyorsun. Diğerleri de taksiye bin falan demiş aynen zaten taksinin ücreti 2,50 TL evet. Sevgi, saygı, hoşgörü, nezaket vb. bunlar zor değil. Dediğim gibi senin vücudun daha dinç daha kuvvetli. Ha eğer çok yoruluyorum diyorsan da okula minibüsle giderken yaşıyorsun bu durumu anladığım kadarıyla. Okula servisle gidebilirsin ailenle konuş bu durumu.

Yaşlıya gelince taksi ücreti 2,50 TL diyorsun. Sonra öğrenciye gelince servisle gidebilirsin diyorsun. Servis ücreti ne kadar?

Bir keresinde bir yaşlıya yer verdim. 2 durak sonra güzel, mini etekli bir bayan bindi. Bu amca "gel otur ben inecem" deyip yer verdi. 7 8 durak ayakta gitti...

Yaşlıya gelince taksi ücreti 2,50 TL diyorsun. Sonra öğrenciye gelince servisle gidebilirsin diyorsun. Servis ücreti ne kadar?
Pahalı farkındayım. Arkadaş rahat oturamıyorum diyor ya o yüzden dedim servisi.

Pahalı farkındayım. Arkadaş rahat oturamıyorum diyor ya o yüzden dedim servisi.

Tamamdır yaşlı da rahat gitmek istiyorsa taksiye binebilir ve sorun çözülür. Onun dışında hiç bir kimse yer vermek zorunda değil. Kişiye kalmış.

Tamamdır yaşlı da rahat gitmek istiyorsa taksiye binebilir ve sorun çözülür. Onun dışında hiç bir kimse yer vermek zorunda değil. Kişiye kalmış.
Yahu iyide. Bakın tekrar diyorum taksi 2,50 TL değil. Servis ücreti de ucuz değil farkındayım bu durumda yer vermek gerekir. Zaten bu zorunluluk değil nezaket, saygı, hoşgörü Müslümansan sevap.

Yahu iyide. Bakın tekrar diyorum taksi 2,50 TL değil. Servis ücreti de ucuz değil farkındayım bu durumda yer vermek gerekir. Zaten bu zorunluluk değil nezaket, saygı, hoşgörü Müslümansan sevap.
Dediğim gibi kişiden kişiye değişir. Ben yorun olduğum zaman yerimi vermem.

Bence yer ver. Evet biz de zorlanıyoruz yoruluyoruz ama dolmuşa gereksiz binen azınlık yaşlıyı bir kenara atarsak (ki bence bu küçük bir oran bazen ayakta gitmek zorunda kalabiliyorlar çünkü) bazı yaşlılar gerçekten ayakta dururken acı çekiyorlar, omurgaları, ayakları bizimki kadar sağlam ve dinç olmuyor. Parası olmadığı için taksiye de binemiyorlar. Bence çok yorgun veya halsiz değilsek empati yapıp yer vermemiz gerekir.

Birisi de konuyu anlayıp mesaj yazmamış. Bizim karşı çıktığımız şey zorla yerinden kaldırıp yaşlı birisinin oturması, yoksa bende yaşlı birisine yer veririm.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı