Minidump Dosyalarını yorumlama

Haklısınız güzel bir temiz kurulum yapsın BIOS güncellemesine ihtiyaç yok.
BIOS'u güncellesin ya güncellemesin demiyorum. BIOS'u güncellemek iyidir. Sistemdeki donanım birlikteliğini ve uyumluluğunu sağlar fakat bu bilgisayarda kesinlikle öncelikli olarak temiz kurulum yapılmalı. Temiz kurulum yapın ve daha sonra tekrar bakalım. Olmazsa yine yardımcı oluruz.

Sistem ikinci el ise yapılmış olabilir. Ya da başka biri sizden gizli yapmış olabilir bende yeni fark ettim overclock olduğunu işlemcinin. BIOS sıfırlayın overclock da sıfırlanacaktır büyük ihtimal.

Ne overclok'u hocam? Yapmadık biz.
Kusura bakmayın işlemcileri karıştırdım. Bir an işlemcinizi 3.2 GHz olarak hatırladım. Tekrardan pardon.

1598192397294.png

Dosya Ekleri

• 1598192341535.png
    1598192341535.png
    7,2 KB · Görüntüleme: 20
Minidump dosyalarını inceledim çıkan 5 dosyayı analiz edince 4 tanesinde işletim sistemine bağlı bir tanesinin de donanımsal olduğu yazıyor. Benim anladığım kadarıyla işletim sisteminde bir sorun var. Format atmayı deneyebilirsin.
Merhaba. Bugün Memtest86'da RAM testi yaptım ama RAM'ler de sorun çıkmadı. Bu mavi ekran sorunu neden olabilir? Minidump dosyalarımın indirme linklerini bıraktım.

Sıkıştırılmış klasör:

Direk klasör:

Ama sorun gene de çözülmez ise o zaman sorun donanımların birindedir.

Hocam şimdi baştan itibaren ne yapmam gerekiyor söyleyebilir misiniz?

Yukarıda iki tane attığım videodaki adımları uygulayarak temiz kurulum yapın. Zaten bu işlem en azından 30 dakika kadar süreceğinden dolayı oturup bekleyeceksiniz. Tek yapmanız gereken yukarıda paylaşmış olduğum videolara bakıp aynısını yapmak o kadar.

Minidump dosyalarını inceledim çıkan 5 dosyayı analiz edince 4 tanesinde işletim sistemine bağlı bir tanesinin de donanımsal olduğu yazıyor. Benim anladığım kadarıyla işletim sisteminde bir sorun var. Format atmayı deneyebilirsin.

Ama sorun gene de çözülmez ise o zaman sorun donanımların birindedir.

Hardware RAM hatasından bahsediyorsanız onun için de farklı yöntemlerimiz var. Ayrıca Memtest86 testi zaten yapılmış.

Son olarak SYS dosyaları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz yeni başladığım bloguma bir göz atabilirsiniz.

Son düzenleme:
İlk olarak formatı doğru atın format sonrasında MS hesabıyla girmeyin. GPU sürücülerinizi sadece güncelleyip sorun yaşarsanız yeni dosyaları paylşırsınız.
(Dosyaları incelemedim, düzgün format atılmamış sisteme bakılmaz)

Geri
Yukarı