Minidump erişim engeli + Valorant + mavi ekran

İşletim sistemi
Windows 11

WyxeriA

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
Samsung 8GB (1x8GB) DDR4 1.2V 2933MHz SODIMM
SSD veya HDD modeli
250GB WD BLUE SN550 M.2 SSD PCIe 3.0 x4
Ekran kartı
NVIDIA® GeForce® GTX1650 Ti 4GB GDDR6 128-Bit DX12
Anakart
Monster Abra A5 v16.6 Mobile Intel® HM470 Chipset
İşlemci
Intel® Comet Lake Core™ i5-10200H 4C/8T; 8MB
- Öncelikle açıklamada bulunmak istedim sonuna kadar okursanız sevinirim teşekkürler. Arkadaşlar merhaba daha önce Windows 10 işletim sistemi kullanıyordum ancak PC Windows 11 otomatik güncelleme alınca Windows 11'e geçmek zorunda kaldım. Bu arada Valorant oyuncusuyum ve Windows 11'e geçtikten sonra oyun açılmamaya başladı biraz araştırma yaptıktan sonra aşağıda bırakmış olduğum linkten faydalanarak işlemler gerçekleştim.
- Bu noktada yaptığım şey BIOS ayarlarında yalnızca Secure Boot'u enabled yapmak oldu bu arada BIOS sürümüm TPM2.0'ı destekliyor ancak bu sebepten mi kaynaklı bilmiyorum Valorant oynarken PC mavi ekran vermeye başladı ve bu Windows 10 da iken karşılaştığım bir sorun değildi.
1- konu başlığında ki soruna gelecek olursan minidump dosyalarımı arşivlemek isterken resimde de olduğu gibi erişim engeli ile karşılaşıyorum. Bunu nasıl çözebileceğim hakkında yardımcı olursanız incelenmesi için minidump dosyalarını buraya yükleyebilirim.
2- ikinci bir duruma gelecek olursak bilgisayarımda sürekli olarak güncel tutmaya çalışırım ancak sürücü güncellemeleri için kullandığım Intel Driver Support Assistant üzerinde uzun zamandır bulunan bir Intel grafik sürücü güncellemesi var indirip yükleme aşamasına gelince hata veriyor ve kurulum başarısız oldu yeniden başlat uyarısı alıyorum bunun hakkında da araştırma yaptım ancak gerekli bilgiye ve çözüme ulaşamadım. Buraya kadar okuduysan teşekkür ederim ve yardımcı olabilirsen çok senirim. Eminim benim gibi aynı sorunlarla karşılaşanlar vardır.🙏

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-02-03 180651.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-03 180651.png
    24,9 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran görüntüsü 2023-02-03 182834.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-03 182834.png
    56,7 KB · Görüntüleme: 17
  • Ekran görüntüsü 2023-02-03 185229.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-03 185229.png
    90,2 KB · Görüntüleme: 16
1- dmp dosyalarını masaüstünde açtığınız bir klasörün içine atın. Sonra masaüstündeki klasöre sağ tıklayıp arşive ekle zip deyip arşivleyin.

2- İşlemcinizin bağlı olduğu driverı güncellemek için support assistan bazen böyle sıkıntı verebiliyor.

Linkinden işlemcinizin son grafik sürücüsünü indirip manuel olarak kurun. Eğer sorun hala veriyorsa DDU ile kaldırıp kurmayı deneyin.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

1- DMP dosyalarını masaüstünde açtığınız bir klasörün içine atın. Sonra masaüstündeki klasöre sağ tıklayıp arşive ekle ZIP deyip arşivleyin.

2- işlemcinizin bağlı olduğu driverı güncellemek için Support assistan bazen böyle sıkıntı verebiliyor.

Linkinden işlemcinizin son grafik sürücüsünü indirip manuel olarak kurun. Eğer sorun hala veriyorsa DDU ile kaldırıp kurmayı deneyin.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.
Dostum desteğin için teşekkür ederim bazı sorunlar çözüme ulaşırsa buradan bilgilendirme yaparım.

Birde bu linkteki uyarıdan sürekli alıyorum bunun içinde çözüm arıyorum oradaki arkadaş 800-1000 arası alıyormuş ancak bende neredeyse dakikada 2 tane veriyor kafayı yemek üzereyim gerçekten hani sorunu win11'e geçtikten sonraya bağlamak istemiyorum ama nedense tam olarak öyle oldu bilmiyorum. Yakında Monster servisi ile iletişime geçeceğim yada format atıp sıfırdan başlayacağım.

Bugün ki aldığım mavi ekran hatası tek dosya var. Ben biraz inceledim aslında ama uzman birisi incelerse daha iyi olur mavi ekran vermesine kaynaklı olan kbdclass.sys bu şeymiş şuan onu da araştırıyorum. Bir de mavi ekran dmp dosyalarım hep 2mb üzeri oluyor farklı bir durum mu daha mı var acaba inceleyen kişi için şunu da belirtiyim şuan win11 kullanıyorum ancak dmp dosyasında win10 olarak belirtmekte neden olabilir? Teşekkürler...

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-02-05 225633.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-05 225633.png
    315,3 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Dostum desteğin için teşekkür ederim bazı sorunlar çözüme ulaşırsa buradan bilgilendirme yaparım.

Birde bu linkteki uyarıdan sürekli alıyorum bunun içinde çözüm arıyorum oradaki arkadaş 800-1000 arası alıyormuş ancak bende neredeyse dakikada 2 tane veriyor kafayı yemek üzereyim gerçekten hani sorunu win11'e geçtikten sonraya bağlamak istemiyorum ama nedense tam olarak öyle oldu bilmiyorum. Yakında Monster servisi ile iletişime geçeceğim yada format atıp sıfırdan başlayacağım.

Bugün ki aldığım mavi ekran hatası tek dosya var. Ben biraz inceledim aslında ama uzman birisi incelerse daha iyi olur mavi ekran vermesine kaynaklı olan kbdclass.sys bu şeymiş şuan onu da araştırıyorum. Bir de mavi ekran dmp dosyalarım hep 2mb üzeri oluyor farklı bir durum mu daha mı var acaba inceleyen kişi için şunu da belirtiyim şuan win11 kullanıyorum ancak dmp dosyasında win10 olarak belirtmekte neden olabilir? Teşekkürler...
kbdclass.sys klasik monster driver hatasıdır. Alttaki işlemi uygulayın ve bütün monster programlarını silin.
Plyra 15 Haziran 2022
Alıntı başlangıç
Regediti açın.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e96b-e325-11ce-bfc1-08002be10318} klasöründe UpperFilters anahtarını sadece kbdclass olacak şekilde değiştirin.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e96f-e325-11ce-bfc1-08002be10318} klasöründe ise UpperFilters anahtarını sadece mouclass olacak şekilde değiştirin.

Daha sonra sistemi yeniden başlatın. Kısa bir açıklama, ilk değişiklik kısayolları yöneten filtre sürücüsünü klavye sürücüsünden kaldırıyor. İkincisi ise fare sürücüsünden kaldırıyor.
Alıntı sonu.
Alıntı yapılan konunun linki : Çözüldü: Monster Abra V17.1 kbdclass.sys mavi ekran hatası

kbdclass.sys klasik monster driver hatasıdır. Alttaki işlemi uygulayın ve bütün monster programlarını silin.

Alıntı başlangıç
Regediti açın.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e96b-e325-11ce-bfc1-08002be10318} klasöründe UpperFilters anahtarını sadece kbdclass olacak şekilde değiştirin.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e96f-e325-11ce-bfc1-08002be10318} klasöründe ise UpperFilters anahtarını sadece mouclass olacak şekilde değiştirin.

Daha sonra sistemi yeniden başlatın. Kısa bir açıklama, ilk değişiklik kısayolları yöneten filtre sürücüsünü klavye sürücüsünden kaldırıyor. İkincisi ise fare sürücüsünden kaldırıyor.
Alıntı sonu.
Alıntı yapılan konunun linki : Çözüldü: Monster Abra V17.1 kbdclass.sys mavi ekran hatası
Bu konuyu tamamıyla okudum uygulamaya geçeceğim ancak bütün monster programlarını kaldırın silin derken neleri kastediyorsunuz ve sebebi nedir? Bağlantıda ki konuda aynı yolu izleyen bir kişi klavye ve mouse çalışmadığını belirtti regedit dosyasının dökümünün kısayolunu almalımıyım ve bunu nasıl yapabilirim. Teşekkürler.

Bu konuyu tamamıyla okudum uygulamaya geçeceğim ancak bütün monster programlarını kaldırın silin derken neleri kastediyorsunuz ve sebebi nedir? Bağlantıda ki konuda aynı yolu izleyen bir kişi klavye ve mouse çalışmadığını belirtti regedit dosyasının dökümünün kısayolunu almalımıyım ve bunu nasıl yapabilirim. Teşekkürler.
Söylediğim gibi aldığınız hatanın sebebi monster programlarından birisi bunun tam olarak şu diyemiyoruz. Control center programı diyenler var. Başka sebepten olduğunu söyleyenler var. Monster taraflı düzeltme henüz geldi mi bilmiyorum. Mavi yemeye devam ediyorsanız gelmemiştir.

Regedit dökümü almanızın bir gereği yok. Zira buradan değişiklik yapamayacağımız belli. Söyleyen arkadaş zaten monster cihazlardaki driver sorununu çözmek için yapmış. O regedit değişikliklerini uygulayın. Gel gelelim klavye ve mouse çalışmama ihtimali olamaz. Belki sadece driverı ya da programı sildiğinizde olur. Yeniden başlattığınızda bilgisayarı düzelir.

Ek olarak klavye ve mouse cihazlarda biosta da çalışıyor. Ama aslında biosta siz o driverı kullanmıyorsunuz. Sistem tanıyor.

Programı silmek istemiyorsanız regedit değişikliğini yapmak zorundasınız. Eğer programı silerim onla mı uğraşacağım derseniz de direk programı silin. Ama şuan için bu mavi ekrana başka çözüm ne yazık ki yok.

Söylediğim gibi aldığınız hatanın sebebi monster programlarından birisi bunun tam olarak şu diyemiyoruz. Control center programı diyenler var. Başka sebepten olduğunu söyleyenler var. Monster taraflı düzeltme henüz geldi mi bilmiyorum. Mavi yemeye devam ediyorsanız gelmemiştir.

Regedit dökümü almanızın bir gereği yok. Zira buradan değişiklik yapamayacağımız belli. Söyleyen arkadaş zaten monster cihazlardaki driver sorununu çözmek için yapmış. O regedit değişikliklerini uygulayın. Gel gelelim klavye ve mouse çalışmama ihtimali olamaz. Belki sadece driverı ya da programı sildiğinizde olur. Yeniden başlattığınızda bilgisayarı düzelir.

Ek olarak klavye ve mouse cihazlarda biosta da çalışıyor. Ama aslında biosta siz o driverı kullanmıyorsunuz. Sistem tanıyor.

Programı silmek istemiyorsanız regedit değişikliğini yapmak zorundasınız. Eğer programı silerim onla mı uğraşacağım derseniz de direk programı silin. Ama şuan için bu mavi ekrana başka çözüm ne yazık ki yok.
Control Center'ı kaldırmadım veya farklı bir sürücü kaldırmadım regedit üzerinden çözümdeki gibi değiştirdim ama yeniden başlatma yerine yanlışlıkla kapattım pc yi sonra tekrar açtım kontrol ettim regedit üzerinden değiştirdiğim gibiydi. Bakalım zamanla görücez mavi ekran devam edecek mi herhalde başka bir şeyde yapılması gerekmiyor sanırım. Desteğin için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı