Whea-logger ID 17 uyarısı

alpefe

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci: Intel(r) Core(tm) i5-10200h CPU @ 2.40GHz 2.40 GHz.
Ekran kartı: GTX 1650 Ti.
RAM: 16 GB.
İşletim sistemi: Windows 10 Pro.
Notebook model: Monster Abra A5 v16.6.3

Olay görüntüleyicisinde uyarı olarak çok fazla çıkıyor. Araştırmalarım sonucunda mavi ekrana sebep olabileceği yazıyor ve herhangi bir çözüm üretemedim. DDU ile driver sildim yükledim olmadı. Intel chipset güncelledim, ağ aygıtlarını vs. güncelledim yine olmadı bunun sebebi nedir ve tam olarak çözümü nedir yardımcı olur musunuz?

Ekran Alıntısı.PNG

Hocam olay görüntüleyicisinde genelde bir çok uyarı olur, ama Windows onları kısa süre içinde düzeltir. Burada önemli olan, ''Hata veya Önemli'' adı altında ( kırmızı işaretli ) oluşan sorunlardır.
Bende de sizdeki gibi farklı başlıklar altına yaklaşık 10 12 tane uyarı var. Ama açıklamasına bakınca çözülmüş yazıyor. Sorun olacağını pek sanmıyorum.

Haklısınız fakat bu uyarı 10 12 tane gelmiyor günde yaklaşık 800-1000 arası üretiyor ve forumlardan baktığım kadarıyla bu kadar uyarı vermesi mavi ekrana vs. sebebiyet verebiliyormuş sadece bir çözümü var mı ya da neden kaynaklı onu öğrenmek için sordum.

Gerekli sürücü yüklemeleri yapılmış. Chipset de güncellenmiş. Eksik olan Windows güncellemesi varsa yapın. Büyük ihtimalle düzelmiş sorunlar. Cihazınız için BIOS güncellemesi varsa yapıp deneyebilirsiniz. CMD ekranına sfc / scannow yazın. Denetim bitince tekrar başlatıp deneyin. Daha sonra DISM aracını kullanın. Bu tip sorunlara güncel olmayan Windows, hatalı sürücüler de neden olabilir.

Haklısınız fakat bu uyarı 10 12 tane gelmiyor günde yaklaşık 800-1000 arası üretiyor ve forumlardan baktığım kadarıyla bu kadar uyarı vermesi mavi ekrana vs. sebebiyet verebiliyormuş sadece bir çözümü var mı ya da neden kaynaklı onu öğrenmek için sordum.

Oww 800-1000 çokmuş. Sürücü kaynaklı uyumsuzluklar olabiliyor. @Yener K.'un dediklerini uygulayın.

Gerçekten kafayı yedirtmek üzere dediğiniz testlerde herhangi bir sorun çıkmadı ve BIOS güncel anlamadım.
Gerekli sürücü yüklemeleri yapılmış. Chipset de güncellenmiş. Eksik olan Windows güncellemesi varsa yapın. Büyük ihtimalle düzelmiş sorunlar. Cihazınız için BIOS güncellemesi varsa yapıp deneyebilirsiniz. CMD ekranına SFC / scannow yazın. Denetim bitince tekrar başlatıp deneyin. Daha sonra DISM aracını kullanın. Bu tip sorunlara güncel olmayan Windows, hatalı sürücüler de neden olabilir?

Peki bu sorunun donanımsal olma ihtimali var mıdır?

Son düzenleme:
Gerçekten kafayı yedirtmek üzere dediğiniz testlerde herhangi bir sorun çıkmadı ve BIOS güncel anlamadım.

Peki bu sorunun donanımsal olma ihtimali var mıdır?
Nadiren de olsa olabilir. Sizin için ise zannetmiyorum.

Nadiren de olsa olabilir. Sizin için ise zannetmiyorum.

Güç planlamasinda PCI Express diye bir sekme var orada bağlanti durumu güç yönetimini kapalıya çekince bu uyarilari vermeyi kesiyor fakat her restartimda bu bu ayar kapalıdan güç tasarrufu moduna çekiliyor sorunun çözümü olarak gozukebilir fakat benim kafamda hala soru isaretleri var durduk yere olacak bir şey degil bu.

Laptolarda prizde ve pilde kullanım değişebilir. Ayarları prizde etkin olarak deneyebilirsiniz. Laptop sahibi olmadığım için fazla da hakim değilim. Daha önce gördüğüm konulara göre yorum yaptım.

İkisi için de kapalıya çevirdim şu an elimde USB bellek olmadığından temiz format atamıyorum eve dönünce temiz format atıp deneyeceğim cevaplarınız için teşekkürler.
Sorunun olduğu sistem aygıtını buldum sanırım devre dışı bırakınca herhangi bir uyarı vermedi Intel Express root port#15 bunu kaldırsam herhangi bir sıkıntı çıkar mı ya da güncel sürücüsünü nereden bulabilirim biraz baktım da bulamadım.
İkisi için de kapalıya çevirdim şu an elimde USB bellek olmadığından temiz format atamıyorum eve dönünce temiz format atıp deneyeceğim cevaplarınız için teşekkürler.
Sorunun olduğu sistem aygıtını buldum sanırım devre dışı bırakınca herhangi bir uyarı vermedi Intel Express root port#15 bunu kaldırsam herhangi bir sıkıntı çıkar mı ya da güncel sürücüsünü nereden bulabilirim biraz baktım da bulamadım.
@Yener K.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı