Çözüldü Minidump Klasörü Kendisi mi Oluşur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ForAnAngeL

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
30
Yer
Hell
Geçen sene bir kere mavi ekran hatası alıp sorunu çözdüm. Şu an DMP dosyalarıma bakmak için C/Windows/ altında Minidump klasörünü aradığımda bulamadım. Acaba klasör ileride mavi ekran hatası alınca kendisi mi oluşuyor?

Windows disk temizleyicisi veya kullandığınız 3. parti uygulamalar o dizin içeriğini belirli aralıklarla silebilmekte.

Dosya mavi ekran sonrası rapor oluştururken o dizine yazar. Şayet oluşturmuyorsa da.
Bilgisayarım > Özellikler > Gelişmiş Sistem Ayarları > Başlangıç ve Kurtarma > Ayarlar bölümünden
"Otomatik olarak yeniden başlat" seçeneğini kaldırın ve "Hata ayıklama bilgisini yaz" kısmından "Küçük Bellek Dökümü" seçeneğini seçerek "Tamam" a tıklayın.

Windows disk temizleyicisi veya kullandığınız 3. parti uygulamalar o dizin içeriğini belirli aralıklarla silebilmekte.

Dosya mavi ekran sonrası rapor oluştururken o dizine yazar. Şayet oluşturmuyorsa da.
Bilgisayarım > Özellikler > Gelişmiş Sistem Ayarları > Başlangıç ve Kurtarma > Ayarlar bölümünden
"Otomatik olarak yeniden başlat" seçeneğini kaldırın ve "Hata ayıklama bilgisini yaz" kısmından "Küçük Bellek Dökümü" seçeneğini seçerek "Tamam" a tıklayın.
O ayarları zaten yapmıştım. Bi' konuda belirtecektim. Kendi bilgisayarımda arattığımda bulamamıştım. Evet arada yer açmak için disk temizleyici yapıyorum. Konu çözüldü ve kilitlenebilir :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı