Mining, CPU 0'a mı, CPU 1'e mi atanmalı?

Sebebi %90 tek çekirdeğin sıcaklığına bakıyor oluşunuz gibi geliyor. Openhardwaremonitör, HWMonitor'ya da CPU-Z ile tüm çekirdek sıcaklıklarına ayrı ayrı bakın.

2'sinede atadığımda sadece CPU 0 90C oluyor aynı zamanda sadece 0'a atadığımda 100C olmakta, CPU 1 hiçbir şekilde 68'in üstüne çıkmıyor, 1'i seçtiğide bile 70'in üstüne anca çıkıyor. En fazla 75.

2'sinede atadığımda sadece CPU 0 90C oluyor aynı zamanda sadece 0'a atadığımda 100C olmakta, CPU 1 hiçbir şekilde 68'in üstüne çıkmıyor, 1'i seçtiğide bile 70'in üstüne anca çıkıyor. En fazla 75.
Bu durumun sebebi dediğim gibi sadece tek çekirdeğin sıcaklığını gördüğünüzden olabilir. Fakat bundan bu kadar eminseniz CPU 1 ile devam edin. Performans farkı yok CPU 0 ile CPU 1 arasında.

Hocam arkada Minecraft açık 70 FPS alıyorum :D, mining olmasına rağamen, Overclock'u düzgün oturttuğun zaman sıkıntı olmuyor.

İşlemciniz aşırı sıcak, 100 derece işlemciye ciddi zararlar verir. Termal macun yenilemesi ve fan temizlemesi yapın. Ayrıca yüksek sıcaklıklarda işlemci performansını kısar.

Fakat daha sonra işlemcinizde aşırı ısınma kaynaklı bir hasar oluştuğunda Technopat'ta konu açarken beni hatırlayın.

Hocam, işlemcinin başına bir şey gelirse elimde yedek 17 tane E7500 var.
İşlemciniz aşırı sıcak, 100 derece işlemciye ciddi zararlar verir. Termal macun yenilemesi ve fan temizlemesi yapın. Ayrıca yüksek sıcaklıklarda işlemci performansını kısar.

Macun yeni 1 hafta önce yeniledim, fanlar temiz durumda, aynı zamanda sadece 0'a atadığımda 100C ikisine birden atadığımda 90 92C 1'e atadığımda maximum 75C oluyor, çözümü 1'e atayarak bulacağım yani.

Hocam, işlemcinin başına bir şey gelirse elimde yedek 17 tane E7500 var.

Macun yeni 1 hafta önce yeniledim, fanlar temiz durumda, aynı zamanda sadece 0'a atadığımda 100C ikisine birden atadığımda 90 92C 1'e atadığımda maximum 75C oluyor, çözümü 1'e atayarak bulacağım yani.

Termal macunu ince ve her yere dağıttınız değil mi?

Bu şu anda 1'e atanmış hali. 1'in ısısı yerinden bile kıpramıyor.

1627066191404.png

Termal macunu ince ve her yere dağıttınız değil mi?

Tabii ki, öyle yapmasam sadece ortasını soğutur diğer taraflarını soğutması için, aletlerle yaydım, ve mümkün olduğunca bol katmaya çalıştım :D

Eki Görüntüle 1116282

Hocam ya, işlemcinin sınır sıcaklığı 100 yazan. Alt taraftakilere bakacaksınız. İşlemcinizin sıcaklığı yük altında ise güzel.

Eki Görüntüle 1116282

Tabii ki, öyle yapmasam sadece ortasını soğutur diğer taraflarını soğutması için, aletlerle yaydım, ve mümkün olduğunca bol katmaya çalıştım :D

Bol katmayın, ince ve az sürmeniz lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı