Mining için 2. ekran kartını sistem görmüyor

caqriiaksu

Hectopat
Mining yapmak için 2. ekran kartını taktım. İlk taktığımda doğru ayarları bulurken 2 kez WattMan hatası aldım. Daha sonra BIOS ayarlarını default'a aldım. Ondan sonra bir daha görmedi. Aygıt yöneticisinde gizli aygıtları göster deyince gözüküyor hala. Sorunun BIOS ayarları ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

Adsız.png

Bu arada bir şey soracağım mining ne oluyor.
Mining, tam anlamı ile madencilik. Bitcoin Mining, ekran kartın veya işlemcin ile şifre çözerek para kazanma işlemi. Burada önemli olan nokta, harcadığın enerjiye göre elde edeceğin Bitcoin değerinin yüksek olması. Yani elektrik faturan geldiğinde Bitcoin hesabında bu faturadan yüksek değerde bir meblağ olmalı ki bunun bir mantığı olsun.

R serisi çok fazla elektrik tüketiyor. Mining önermiyorum. İlla ki yapmak istiyorsan satıp TDP değeri daha düşük olan bir model al. O şekilde bile bir şey kazanacağını düşünmüyorum gerçi.

Farklı model ekran kartı ile aynı bilgisayardan mining yapılabildiğine emin misin?

R serisi çok fazla elektrik tüketiyor. Mining önermiyorum. İlla ki yapmak istiyorsan satıp TDP değeri daha düşük olan bir model al. O şekilde bile bir şey kazanacağını düşünmüyorum gerçi.

Kablolarla ilgili bir sorun varmış sorun çözüldü. Dün başlamadım yapmaya yanlış anlaşılmasın. 2. kartı yeni aldım. Bir şeyler kazanıyorsun ya yapsaydın bilirdin.

Kablolarla ilgili bir sorun varmış sorun çözüldü. Dün başlamadım yapmaya yanlış anlaşılmasın. 2. kartı yeni aldım. Bir şeyler kazanıyorsun ya yapsaydın bilirdin.
Elektrik faturasına oranla nasıl peki kar-zarar durumu?

R9 380 ile yaptım. Bir şeyler kazanılmıyor maalesef tek bir ekran kartıyla. Özellikle 275W TDP değeri olan bir karttan bahsediyoruz. Elektrik faturasını eğer siz vermiyorsanız bilemem o zaman.

R9 380 ile yaptım. Bir şeyler kazanılmıyor maalesef tek bir ekran kartıyla. Özellikle 275W TDP değeri olan bir karttan bahsediyoruz. Elektrik faturasını eğer siz vermiyorsanız bilemem o zaman.

Kardesim halihazırda güçlü bir kartım vardı zaten 2. yi taktım sen sadece 380 ile yapmışsın kazanamazsın normal. Faturayı da ben ödüyorum kiramı da ben ödüyorum. Her şeyi de bilmeyin. Ayrıca kartın 4 GB senin 8 GB altı kazandırmıyor mining de bilmediğini zaten biliyordum.

Kardesim halihazırda güçlü bir kartım vardı zaten 2. yi taktım sen sadece 380 ile yapmışsın kazanamazsın normal. Faturayı da ben ödüyorum kiramı da ben ödüyorum. Her şeyi de bilmeyin. Ayrıca kartın 4 GB senin 8 GB altı kazandırmıyor mining de bilmediğini zaten biliyordum.
4GB kart ile kazanılıyor. 22mh/s alıyordum ama dediğim gibi performansına göre çok fazla elektrik tüketiyor. Eski teknoloji olduğu için TDP değeri yüksek, TDP değeri yüksek olduğu için de çok ısınıyordu. 5-10 TL kazanacağım diye uğraşmak istemedim.
Bu arada kartı ne kadara aldığını ve kaç mh/s aldığını merak ettim.

Ekran Görüntüsü (224).png

Yeni konular

Geri
Yukarı