Mining için 8 GB ekran kartı vs 4x 2 GB ekran kartı

Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhaba, zaman biraz geç olsa da rig kurup kazım yapmak istiyorum. Sizce bu işe 8 GB'lık tek kart ile mi girilmeli yoksa 2 GB'lık 4 kart mı daha mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu sonuçta ram değil :D
Bilemem ama bana göre 8 GB daha mantıklı.
Ama siz bilirsiniz. Bu konu hakkında pek bir bilgim yok.

Hesaba katmadığınız şey 2 tane kartın çok daha fazla elektrik tüketeceği kesinlikle 8 GB alınmalı.

2 GB kartlar ile kazım yapamazsınız. 1 tane 8 GB alın. RX 570 ve daha üstü olmalı. Aklınızda hangi kartlar var?
DAG boyut hesaplayıcısı ve takvim | minerstat

Yanlış cevap Ethereum kazmak istiyorsan RX 470-480 8 GB modelleride olabilir ille 570 ve üstü olacak diye bir kaide yok. Hatta ve hatta R9 8 GB bile olabilir ama aşırı elektrik tüketiyor tavsiye etmem. Alt coinleri kazacağım diyorsan gene saydığım kartların 4 GB modelleri yeterli şu anlık.
2 GB 4 kartla kesinlikle girme o zaman saçma olur :D

Bir şeyin kelimenin tam anlamıyla yapılabiliyor olması, mantıklı olduğu anlamına gelmez ki? 2.el Türkiye piyasası bu, RX470 de olsa, R9 da olsa hepsi minimum 3000-3500TL gibi bir fiyata satılıyor. BIOS modlaması ile RX 570 kolaylıkla 30MH/s üstüne çıkabiliyor 80W ile, RX 480 ise 80W ile 26MH civarında alıyor. Gas Price düşmeye, zorluk ise yükselmeye devam ediyor. Ne zaman kazançların güme gideceği belli değil. Ayrıca, kazançlar iyice düşerse ve konu sahibi satmak isterse 570 8GB modelini satması çok daha kolay olur, R9'u geçtim, 470-480 çok eski bir kart artık. Eğer konu sahibi 4500TL'ye tek ekran kartlı bir rig kurabilecek ise (ki bu şanslı olduğu anlamına gelir, kim 8GB ekran kartını gerçekten 3500TL'ye satıyor ki?) bu rig, elektrik masrafını çıktıktan sonra aylık ortalama 500TL kazandırsa bile kendisini 9 ayda amorti edecek. 9 ay içerisinde hala Ethereum kazılabilecek mi? Görünüş bunun tam tersi yönünde. En azından Ethereum kazımı bitse bile 570 satılıp, aradaki zarar kapatılabilir ya da üstüne para kalmış olabilir. Aynısını 470'i satarak nasıl yapabilirsiniz bilmiyorum. Hali hazırda elinde olan bir kart olsa, yapılır derdim ancak şu an sıfırdan almak ve rig kurmak isteniyor ise 570 altını öneremem.

Yeni konular

Geri
Yukarı