1 GB ekran kartı ile mining olur mu?

2GB ile hayal kurmaya gerek yok. 1GB ile düşünmeye bile gerek yok.
4GB varsa da ancak RVN ve diğer bazı çok ta değeri olmayan kripto paraları kazıyorsun. Sana en az 6GB VRAM'li ekran kartı lazım ki ETH kazabilesin.
Ayrıca Mining'in haram olduğunu sanmıyorum. Dini görüşünüze göre değişir ama ortada ekran kartınızın yaptığı bir emek var ki bu bir eşek alıp onu eğitip yük getirip götürmesi ve para kazanmanız gibi bir şey. Sonuçta siz eşeği alıyorsunuz.

Ben gayet ciddi bir şekilde söyledim. Bu şans oyunu resmen. Altın, dolar, euro, Bitcoin. Artıp azalacağı belli değil. Bildiğin şans. Bitcoin'e biraz emek veriyorsun da altına euroya dolara ne emek veriyorsun? Emeksiz kazanç.
Dalga geçenlere bir şey demiyorum yardım edenlere teşekkür ediyorum :)

Ben gayet ciddi bir şekilde söyledim. Bu şans oyunu resmen. Altın, dolar, euro, Bitcoin. Artıp azalacağı belli değil. Bildiğin şans. Bitcoin'e biraz emek veriyorsun da altına euroya dolara ne emek veriyorsun? Emeksiz kazanç.
Hayır, olay şans oyunlarından farklı. Bunların hepsi para. Paranın ne türünü üzerinde barındırırsan barındır bu haram değil. Euro ve Dolar'ı sen kullanmayıp bir kenara koysan da birer para birimi. Şans oyunlarındaki gibi tekrar piyasaya süremeyeceğin ve kaybetme riskin olan bir olay değil. Kripto paralar için de aynısı geçerli. Sen sadece paranı dönüştürüyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şeyler duymussun ama cok yanlış duymussun. Haramlik helallik bu şekilde belli olmaz. Haram/helal bir hükümdür dolayısıyla hakkında nass (ayet-hadis) olmali ya da hakkinda nass olan bir durumla aralarında illet (onu haram yada helal yapan sebep) birliği olmalı. Kripto paralar bir çok açıdan şans oyunlarından daha farklı, bazi açılardan benziyor. Yüzde yüz haram demek cok zor. Ortada ciddi bir İslami otorite de olmadığı için herhangi bir diyanet/devlet (mesela Suudi Arabistan'ın haram demesi) kurumunun dijital paralar hakkındaki sözleri de cok mantıklı gelmiyor. Dolayısıyla bağlayıcı da bulmuyorum ben. Zira temel kaygıları vergilendiremedikleri varlıklar aslında. Cok daha detayli yazmak, konuşmak isterdim ama bu kadarı yeter sanırım başlangıç için. Detaylarını istersen araştırabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olmaz diye biliyorum. Olsa da verim vermez. Dini boyutu sizin inancınıza bağlı.
aga bu konu sence sadece dini inancla mi alakali...:)))

yok. 1GB ile düşünmeye bile gerek yok.
4GB varsa da ancak RVN ve diğer bazı çok ta değeri olmayan kripto paraları kazıyorsun. Sana en az 6GB VRAM'li ekran kartı lazım ki ETH kazabilesin.
aga sen ne diyon ya )))

Geri
Yukarı