Mining için en ideal yol nedir?

Kagoer

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba, mining için en fazla kaç kart takılabilir? 10 tane RTX 3080le ayda kaç liralık gelir elde edilebilir? Veya 15 tane RX 5700 XT gibi. En ideal sistem hangisidir? Önerebileceğiniz mining için sistem toplayan yerler var mıdır? Mesela İtopya'ya gitsek mining sistem toplayabilirler mi? Evet sorular birbirinden mantıksız, kusura bakmayın.

Mining için kaç kart takacağınız anakartla sınırlı. 1 de olabilir, 2 de. Özel anakartlarda sanırım 8-9 PCI-e oluyordu. Riser kart ile bağlıyorsunuz.

1 adet 3080 = 90 mh/s kazar
Doğal olarak 10 tane kart 900Mh/s gücünde kazar.

1 Adet 5700XT = Ortalama 55mh/s kazar
55x15 = Toplam 825mh/s kazar.

Ayrıca "sanırım" 15 adet 5700XT'li sistem daha fazla elektrik tüketir.

Şekil A :D ;

Ve şekil B (Riser kart);
1613581804648.png

Merhaba, mining için en fazla kaç kart takılabilir? 10 tane RTX 3080le ayda kaç liralık gelir elde edilebilir? Veya 15 tane RX 5700 XT gibi. En ideal sistem hangisidir? Önerebileceğiniz mining için sistem toplayan yerler var mıdır? Mesela İtopya'ya gitsek mining sistem toplayabilirler mi? Evet sorular birbirinden mantıksız, kusura bakmayın.

Mining yapacaksan dijital para birimin kuvvetli olmalı yoksa zarara uğrarsın ve düşük bir sistemle mining yaparsan parçalar kendi parasını çıkarmakta bile çok zorlanır.

Bence sen önce kripto paralar ile ilgili detaylı bir araştırma yap. Sonra mining işi hakkında konuşulur. Bu işler pratikte hemen mining yapayım para kazanayım gibi olmuyor.

Hocam çoğunu araştırdım. Sizin bahsettiğiniz nedir? Mesela ben sistemim gelince onda da mining yapmayı düşünüyorum. Başka ne gerek var mining yapmak için? Uygulamayı açıyorum ETH kazmaya başlıyorum. Sonea bir şey yapmama gerek kalmıyor ki?

Mining sistem toplayan mağaza benim bildiğim yok. Mining sistem toplamak zor değil aslında. Gerekli ölçüleri vererek güzel bir stant yaptırıp, üstüne ekran kartlarını dizersiniz.

Mining sistem toplayan mağaza benim bildiğim yok. Mining sistem toplamak zor değil aslında. Gerekli ölçüleri vererek güzel bir stant yaptırıp, üstüne ekran kartlarını dizersiniz.

Hocam paralar büyük olduğu için kendim montaj yapmaktan korkuyorum.

Mining için kaç kart takacağınız anakartla sınırlı. 1 de olabilir, 2 de. Özel anakartlarda sanırım 8-9 PCI-e oluyordu. Riser kart ile bağlıyorsunuz.

1 adet 3080 = 90 mh/s kazar
Doğal olarak 10 tane kart 900Mh/s gücünde kazar.

1 adet 5700XT = ortalama 55mh/s kazar
55x15 = toplam 825mh/s kazar.

Ayrıca "sanırım" 15 adet 5700XT'li sistem daha fazla elektrik tüketir.

Şekil a :D ;

Ve şekil b (riser kart);
Eki Görüntüle 884099

RAM ve işlemci konularında neyleri almak gerekiyor?

Çiğköftede isot ne ise bu işte de undervolt yapmak aynıdır deyim yerindeyse. Hem elektrik tüketimini azaltır hem de ısıyı. 100W'a kadar tasarruf sağlayabilirsin RTX 3080'le.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı