Mining için en ideal yol nedir?

Arkadaşlar, sanırsam işlemci olarak düşük bir işlemci alabiliyormuşum. Mesela i7 10700F alırsam nasıl olur? Bir de RAM ne kadar almam gerekir? Ve MHz ve CL miktarı nasıl olmalıdır?

Arkadaşlar, sanırsam işlemci olarak düşük bir işlemci alabiliyormuşum. Mesela i7 10700F alırsam nasıl olur? Bir de RAM ne kadar almam gerekir? Ve MHz ve CL miktarı nasıl olmalıdır?

Gereksiz zaten LGA 1200 soket mining için anakart yok diye biliyorum (emin değilim)

100-200 TL'lık işlemci bile yeter 8 GB RAM bir de 16 GB USB

Gereksiz zaten LGA 1200 soket mining için anakart yok diye biliyorum (emin değilim)

100-200 TL'lık işlemci bile yeter 8 GB RAM bir de 16 GB USB.

Tamamdır hocam teşekkür ederim ama ben işlemciyi genede iyi olmasını istiyorum. i5 9400F nasıldır? RAM'in kaç MHz ve CL olması gerekir? 16 GB USB ne içindir? Kusura bakmayın çok fazla soru soruyorum.

Tamamdır hocam teşekkür ederim ama ben işlemciyi genede iyi olmasını istiyorum. i5 9400F nasıldır? RAM'in kaç MHz ve CL olması gerekir? 16 GB USB ne içindir? Kusura bakmayın çok fazla soru soruyorum.

O anakart destekliyor mu mu bilmiyorum işlemciyi sanırım desteklemiyor (emin değilim) RAM içinde 2400 MHz CL 16 RAM yeter alacağınız ekran kartına görede PSU alırsınız.

RAM ve işlemci konularında neyleri almak gerekiyor?

Tamamen anakarta bağlı. Benim attığım anakarttan örnek vereyim. Aslında burada işlemci ve RAM hiç önemli değil önemli olan tek şey çalışması işlemcide termal macunu eksik etmeyin yeter. Attığım anakart LGA 1151 yani bu sokette bir işlemci takmanız gerekiyor. Maalesef bu soket hakkında pek bir bilgim yok.

Düşük bir işlemci alabiliyormuşum. Mesela i7 10700F alırsam nasıl olur?

i7 10700F düşük bir işlemciyse ben bu forumu bırakırım arkadaş. Zaten alsan da o soket için mining anakartı bulamazsın. Senin bu iş için bütçen fazlasıyla var sanırım YouTube'da Çağrı Çolaklar diye birisi var onun Telegram kanalına katılıp sorularını daha profosyonellere sorabilirsin. Videoda anlattığı bir şeyi sorunca kızıyor ama :D. Önce videolara bak derim, Özellikle kurulum videolarına. Kurulum için korkuyorsan Çağrı da kurulum yapıyordu sanırım. İletişim kur bu iş için ciddiysen.

16 GB USB bellek sistemde HDD kullanmamak için. Linux'u USB üzerinden Bootluyorsunuz. Disk almaktan kurtuluyorsunuz kısacası. Bu arada siz işlemci olayını biraz yanlış anlamışsınız sanırım. İşlemci sadece bilgisayarı açmak için. Gelirinize %1 bile artı sağlamaz işlemciyi ister Threadripper işlemci kullanın. Zaten bahsettiğim Youtuber arkadaşın kurulum videolarında kullandığı işlemcileri görünce anlarsın. İşlemci için tek kriteriniz çalışması olsun :D. İyi akşamlar.

Tamamen anakarta bağlı. Benim attığım anakarttan örnek vereyim. Aslında burada işlemci ve RAM hiç önemli değil önemli olan tek şey çalışması işlemcide termal macunu eksik etmeyin yeter. Attığım anakart LGA 1151 yani bu sokette bir işlemci takmanız gerekiyor. Maalesef bu soket hakkında pek bir bilgim yok.

i7 10700F düşük bir işlemciyse ben bu forumu bırakırım arkadaş. Zaten alsan da o soket için mining anakartı bulamazsın. Senin bu iş için bütçen fazlasıyla var sanırım YouTube'da çağrı çolaklar diye birisi var onun Telegram kanalına katılıp sorularını daha profosyonellere sorabilirsin. Videoda anlattığı bir şeyi sorunca kızıyor ama :D. Önce videolara bak derim, özellikle kurulum videolarına. Kurulum için korkuyorsan çağrı da kurulum yapıyordu sanırım. İletişim kur bu iş için ciddiysen.

16 GB USB bellek sistemde HDD kullanmamak için. Linux'u USB üzerinden bootluyorsunuz. Disk almaktan kurtuluyorsunuz kısacası. Bu arada siz işlemci olayını biraz yanlış anlamışsınız sanırım. İşlemci sadece bilgisayarı açmak için. Gelirinize %1 bile artı sağlamaz işlemciyi ister Threadripper işlemci kullanın. Zaten bahsettiğim YouTuber arkadaşın kurulum videolarında kullandığı işlemcileri görünce anlarsın. İşlemci için tek kriteriniz çalışması olsun :D. İyi akşamlar.

Teşekkür ediyorum, onun dışında 10700F düşük işlemci değil. Mesela 10 adet RTX 3080 alırsam 10700F kullanacaktım.
Bu konuda profesyonel yardım alabileceğim yerler var mı?

Merhaba, mining için en fazla kaç kart takılabilir? 10 tane RTX 3080le ayda kaç liralık gelir elde edilebilir? Veya 15 tane RX 5700 XT gibi. En ideal sistem hangisidir? Önerebileceğiniz mining için sistem toplayan yerler var mıdır? Mesela İtopya'ya gitsek mining sistem toplayabilirler mi? Evet sorular birbirinden mantıksız, kusura bakmayın.
asus tuf 3080 ile 100 mh almaktayım 241 watt güç ile burdan hesaplayabilirsin

Geri
Yukarı