Mining için fan önerisi

TRickboy

Kilopat
Yer
Çamlıca
Daha fazla  
Meslek
Vardiya Zabiti
Dijital madencilik yapmaya karar verdim ve kasama 2 tane daha fan eklemek istiyorum. Kasama uygun, sessiz ve iyi performans verecek fan önerirseniz sevinirim. Bütçem 2 fan için 200 TL civarıdır. Diğer sorularımı maddeler halinde aşağıya bırakıyorum.

Kasam;

1)Ekran kartım şu an en fazla 76 dereceyi görüyor, kış mevsiminde 71 derecede çalışıyor. Fan almama gerek var mıdır?
2)Fanları kasama kolay bir şekilde ekleyebilir miyim? Sorun çıkartır mı?
3)Fan alırsam tahmini 76 dereceden kaç dereceye düşer?

Mining için özellikle tek kart ile yapacaksanız fan almanıza gerek yok. Kartda gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra çok ısınmaycaktır yazın bile 60 dereceyi geçmesi zor.

Mining yaparken zaten ayar falan yapacağınız için daha düşük olur, fan değiştirmenize gerek yok.
Mining için özellikle tek kart ile yapacaksanız fan almanıza gerek yok. Kartda gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra çok ısınmaycaktır yazın bile 60 dereceyi geçmesi zor.
Peki, oyun oynarken 76 derece sorun teşkil eden bir seviye değil fakat eğer fan aldıktan sonra 70 derecenin altına düşecekse, fan almama gerek var mıdır?
Mesela GPU'ya OC yaptığımda kasa fanının faydasını görür müyüm?

Anladım, siz yine de belirttiğim kriterlere uygun fan önerisi yaparsanız sevinirim. Şu anlık fan takmaktan vazgeçtim fakat ileride ihtiyacım olabilir.

Geri
Yukarı