Mining için kart ve sistem tavsiyesi

samc34

Kilopat
Arkadaşlar selam,

3060 Ti bir sistemim mevcut. Merak ettiğim bir olay var. Ortalama ve alt segment sistemlerde Mining'e en uygun olan ekran kartları nelerdir.

3060 Ti sisteme 12K para verdim.
8-9klık 1 tane daha sistem alabilirim.

Keyfi olarak mining yapmak istiyorum. Örneğin toplamda 20k harcadım diyelim. Bu 20k yı 4 senede çıkarsa dahi sorun değil. Bana günlük para getirsin ben sanki 0 maliyetle o parayı getiriyormuş gibi keyif alırım. Yatırım mantığıyla girmiyorum ama tabii ki tamamen batmakta istemeyiz :D

3060 Ti LHR model olduğu için ortalama 35-40 civarı kazıyor sanırsam.

1660S veya 1660 Ti kartlı bir sistem alsam ortalama 8.500-9K civarına. Bu kartlarda düzgün ayarlarla ortalama 30 civarı kazıyor sanırsam. Yani günlük 65mhs ile kazım yapabileceğim ortalama ancak tabii 2 sistemde de oyun oynayamayacağım sanırsam. Mesela 3060 Ti sistemde kazım yaparken LoL oynamak bu işi bozar ya da yorar mı?

Ortalama günlük getirisi yine forumdan takip edip okuyup ettiğim kadarıyla ortalama 3060 Ti 3.5 dolar civarında. 1660s&ti sistemde3 olsa günlük 6.5dolar civarı bir getirim olur sanırsam.

2. sistem yerine 9K ya şu karttan 2 tane al şöyle yap böyle et daha mantıklı vs. gibi bir öneriniz olur mu? Bütçeyi biraz daha çıkartırım sorun olmaz.

Değerli madenci kardeşlerimden engin bilgi ve deneyimlerini aktarmalarını rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrı sistem almanıza gerek yok tek kart alıp anakarta takabilirsiniz onu yine ama sistem güçlüyse fazla elektrik çeker.

Amazon Japonya'dan o fiyatın altına RTX 3060 Ti alabilirsiniz. Yanına sahibinden üzerinden satılan eski nesil 400 TL'lik anakart, işlemci, RAM kombinasyonunu ve 800 TL civarına güç kaynağı alırsanız mininge başlayabilirsiniz. İşletim sistemi olarak HiveOS'u usb belleğe kurabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız LHR ekran kartının T-Rex miner ile kilidi %70'e kadar kırılabiliyor. O ayarları yapmadıysanız T-Rex miner kullanmanızı ve ayarları yapmanızı tavsiye ediyorum çünkü performansı önemli derecede arttırıyor. Ayrıca 3060 Ti bütçenizin üstüne çıkıyorsa 5900 TL'ye RTX 3060 satılıyor ona da bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Amazon Japonya'dan o fiyatın altına RTX 3060 Ti alabilirsiniz. Yanına sahibinden üzerinden satılan eski nesil 400 TL'lik anakart, işlemci, RAM kombinasyonunu ve 800 TL civarına güç kaynağı alırsanız mininge başlayabilirsiniz. İşletim sistemi olarak HiveOS'u usb belleğe kurabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız LHR ekran kartının T-Rex miner ile kilidi %70'e kadar kırılabiliyor. O ayarları yapmadıysanız T-Rex miner kullanmanızı ve ayarları yapmanızı tavsiye ediyorum çünkü performansı önemli derecede arttırıyor. Ayrıca 3060 Ti bütçenizin üstüne çıkıyorsa 5900 TL'ye RTX 3060 satılıyor ona da bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Amazon amerika ve amazon almanyadan 3-4 sene önce ekran kartı psu vs. almıştım ama bu japonya olayı uzak diyemidir nedir biraz ürküttü. Sorunsuz şekilde geliyor mu? Yolda kaybolmasın :D

Amazon amerika ve amazon almanyadan 3-4 sene önce ekran kartı psu vs. almıştım ama bu japonya olayı uzak diyemidir nedir biraz ürküttü. Sorunsuz şekilde geliyor mu? Yolda kaybolmasın :D
Gelir, rahat olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı