Mining için sistem tavsiyesi

mehmeticikisi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba sosyal ben bayağıdır düşünüyorum ETH mining yapmak istiyorum. Parçaları seçtim ama iyi seçebilmiş miyim mining için iyi mi?
Ekran kartı X2.

RAM1X.

Anakart + işlemci+ işlemci soğutucusu.

HDD elimde var o yüzden gerek yok almaya.
1ekran kartı sıgıyor anakarta o yüzden kendi kasamada 1'ini takıp oyle mining yapacagım.
Pover SUP.
Karar veremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sosyal ben bayağıdır düşünüyorum ETH mining yapmak istiyorum. Parçaları seçtim ama iyi seçebilmiş miyim mining için iyi mi?
Ekran kartı X2.

RAM1X.

Anakart + işlemci+ işlemci soğutucusu.

HDD elimde var o yüzden gerek yok almaya.
1ekran kartı sıgıyor anakarta o yüzden kendi kasamada 1'ini takıp oyle mining yapacagım.
Pover SUP.
Karar veremedim.

Anakartın Turbox olması sıkıntı kalitesizdir neden toplu olarak aldın? CPU fan ne kadar kaliteli bilmiyoruz işlemci overclock kaldırmıyor (işlemci ekran kartını besliyorsa sıkıntı yok) Power Supply hem kaliteli olmalı ve bu mining sistem için yeterli olmalı.

Ozman butcemi soyleyeim siz parcaları atın bütçe enfazla 35000.

3500? Sanırım bazı yerlerde hata yapmışsın düzeltsen iyi olur.
@mehmeticikisi
3500 TL işlemci zor bulunuyor "0 bakımından" 2.el daha uygun ama elektrik faturası önemli değil diyorsan Xeon işlemci tavsiye ederim sunucu işlemcisidir ama performansta gayet iyi. Sadece iyi bir CPU fan, uygun anakart ve Power Supply lazım.

Son düzenleme:
3500? Sanırım bazı yerlerde hata yapmışsın düzeltsen iyi olur.
@mehmeticikisi
3500 TL işlemci zor bulunuyor "0 bakımından" 2.el daha uygun ama elektrik faturası önemli değil diyorsan Xeon işlemci tavsiye ederim sunucu işlemcisidir ama performansta gayet iyi. Sadece iyi bir CPU fan, uygun anakart ve Power Supply lazım.

Siz yanlış anladınız 35bin TL bütçem var

2 tane RX 6600 yerine yeterli OC ile 1 5700 XT kullanmak hem daha ucuz hem de daha düşük W kullanımını sağlayabilir. Ancak ikinci elden almanız gerekecektir.

2 tane RX 6600 yerine yeterli OC ile 1 5700 XT kullanmak hem daha ucuz hem de daha düşük W kullanımını sağlayabilir. Ancak ikinci elden almanız gerekecektir.
Sıfır 5700xt mi var? 2.el önerisi bütçesi olan adama çok gereksiz geliyor bana.
Attığınız linklerden anladığıma göre en ufak bilginiz dahi yok.

2060 12gb 8..500 bandına bulabilirseniz en verimli karttır.
Ben 2 hafta önce amazon almanyadan 7.800₺ ye aldım.

3x 2060 12gb
1x 1660super 6.800 bandına bulunuyor.
Ekran kartları bu şekilde 32.250₺ ye denk geliyor.

Güç kaynağı ile birlikte 34K yapıyor. 1.000₺ ye 2.elden çok rahat düzgün bir alt takım bulursunuz.

350-400₺ ye dahi satanlar var. Ben 3gb ram 4 ekran kartı slotu takabileceğim anakart + işlemci + ram + işlemci fanını 175₺ ye aldım letgodan. 1.000₺ bütçeye çok rahat bulursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı