Mining için minimum sistem önerisi

Arkadaşlar merhaba. Ben mining hakkında hiçbir şey bilmiyorum nasıl olacak falan ama yapmak istiyorum. Bunun için minimum sistem gereksimleri nelerdir? 2. ekran kartlarıyla olur mu? En az kaç ekran kartı olmalı? Mining için sistem az kaç liraya kurulur? Ne kadar gelir olur? Elektrik parasını ne kadar etkiler? Kâr yapar miyim bu sistemle? Islemci en az kaç GHz olmasi lazim? Kac çekirdek olmasi lazim? RAM ne kadar olmasi lazim? Baştan sona anlatacak kralları bekliyorum.

Benim şu anki sistemim; (eski bayağı)
Ekran kartı: MSI R7 250 2 GB.
Anakart: ASUS P5KPL.
İşlemci: Intel Core 2 Quad Q9400.
RAM: 2+2
Sistemi ekran kartı olur mu diye yazdım.
Peki mining yapmak günah veya haram mıdır?

Bu sistemle yapılmaz, Türkiye'de mining yapıp karlı çıkmak istiyorsan binlerce lira ile başlaman lazım, minimum RX580 gibi kartlar lazım bu ekran kartı ile yapılamaz zararda çıkarsın elindeki sistemi de kaybedersin.
Edit: Yapılır evet ama zarar edersin.

Miningde işlemcinin ve ramin hiç bir önemi yok. Anakart ise ne kadar çok PCIE yuvası varsa o kadar iyi olur.
İstediğin kadar kartla yapabilirsin kart sayısı artıkça kazanç artar.
Mining haram değildir. Bu bir iş ama riskleri olan bir iş.
Elektrik faturası tek bir kart için 100 lirayı geçmez.(Hangi kart olduğuna bağlı)
Şuanda ne kadar paran var bilmiyorum ama ekran kartları aşırı pahalı olduğu için girmen bence çok mantıklı değil.

Yaklaşık 320 TL aylık kazanırsın. Elektrik de yaklaşık 40 TL falan tutar. Güzel bir UV ile daha çok kazanırsın.

Bu değerler gerçek midir? Ayda 1104 TL falan.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    33,3 KB · Görüntüleme: 71
O sistemle internete girmek ve birkaç oyun oynattığına dua et ne Mining'i. Mining treni çoktan kaçtı, yıllar öncesinden Mining'e girenler köşeyi döndü ve şu an ellerindeki sistemleri satıyorlar.

İleriye bakan bir sistem toplamalısın belki ileride ekran kartı eklersin diye dedim.
Miningde işlemcinin ve RAM'in hiçbir önemi yok. Anakart ise ne kadar çok PCI-e yuvası varsa o kadar iyi olur.
İstediğin kadar kartla yapabilirsin kart sayısı artıkça kazanç artar.
Mining haram değildir. Bu bir iş ama riskleri olan bir iş.
Elektrik faturası tek bir kart için 100 lirayı geçmez.(hangi kart olduğuna bağlı)
Şu anda ne kadar paran var bilmiyorum ama ekran kartları aşırı pahalı olduğu için girmen bence çok mantıklı değil.

Hocam çok iyi anlatmışsınız. Konu başında bazı arkadaşlar ben bunu yazınca kızgın emojisi attı.

Yeni konular

Geri
Yukarı