Mining için nasıl bir sistem gerekli?

Moolong

Kilopat
Herkese merhaba, elimizde güneş paneli ile güç alan ofis var ve enerji fazlamız var mining yapmayı düşünüyoruz mining için ne kadar bir bütçe gerekli kaç ekran kartı gerekli hangi işlemci ve hangi anakart gibi sorularım var ve bunların yanı sıra en önemlisi bu iş ne kadar karlı bir ayda ne kadar kazandırır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mining işinde uzun vadede kazanç kalmadı artık. Ekran kartlarını 0 alıp mining yapıp satınca aradaki fark bile kâr olmuyor. Bende güneş enerjisi sayesinde eskiden iyi kazandım fakat şu an getirisi olmadığından tüm ekran kartlarını sattım. Getirisi 0 resmen.

Hocam bana şimdi net bir değer verebilir misiniz 10 adet 3090 alacağım diyelim buna eş değer bir sistem ve kasa bunların bana net fiyatı 1 aydaki karı falan ne olur?

Hocam bana şimdi net bir değer verebilir misiniz 10 adet 3090 alacağım diyelim buna eş değer bir sistem ve kasa bunların bana net fiyatı 1 aydaki karı falan ne olur?

10 adet ile başta ilk aylarda 500-600 dolar getirecek ilerledikçe havuz zorluğu artacağı için 4-5 ay sonra aylık 200-300 dolarlara düşecektir gelir. Elektrik faturanız olmayacak fakat aldığınız ekran kartlarının bellek arızasıyla karşılaşması da muhtemel olacaktır. 1 tane ekran kartınızı tamamen maliyet sayıp çöp sayın. 1 yıl sonunda 2. el olarak tüm seti sattığınızı var sayalım. 33000 TL'ye aldığınız 3090'ları tanesi 13000 TL'den satarsanız ekran kartlarının size eksi maliyeti 9*13000+33000 TL (150000 TL) olacaktır. 1 yıl sonunda ortalama aylık 400 dolar kazancınız olduğunu varsayarsak size 4800 dolar (140000 TL). Yani işi nete döktüğünüzde elinizde 10000 TL zarar kalıyor.

Mining için antminer gibi şeyler kullanmadığınız sürece kâr elde etmeniz çok zor artık.

Bir dönem yine herkes satış yapmıştı ve sonrasında satanlar yeniden aldı kartları ve güneş paneli ile yapacaksa zarar bırakmaz elektriğe para ödemedikçe.

Geri
Yukarı