Mining için RTX 3080 almaya değer mi?

Makaleler
2
Yer
Ojom - Umbara
Arkadaşlar selam, şu an için RX590 ile Ethereum mining yapıyorum ama fazla bir getirisi yok, bir şey için birikim yapıyordum aklıma oradan biraz harcayıp RTX 3080 almak geldi ama ileride kazançlar azalırsa diye tereddüt ediyorum, sizce bu kazançlar devam eder mi ve kartı değiştirmek mantıklı olur mu? Teşekkürler.

Tamamen sizin riskinize kalmış, kazançlar azalabilir de yükselebilir de. Kesin birşey söylenemez, yatırım işi bu. Kimse size bu konuda alın veya almayın demez.

@Huseyin_mc RTX 2060 şu anki kartımla aynı getiri sağlıyor. @BlackShadow ben sadece fikirlerinizi merak ettim artar mı azalırmı diye, bir de Ethereum 2.0 güncellemesi vs var bunlar çıkınca kartlar ucuzlar mı acaba?
Kartlar bu yılda ucuzlamayacak maalesef. Çip fabrikaları talebi karşılayamıyor ve bu yılda böyle geçicekmiş.
RX580'i aşırı saçma fiyata veriyorlar. Scalper fiyatlar bile 2 katı veriliyor ama bizde 3-4 katı. Yatırıma değmez.

@Huseyin_mc RTX 2060 şu anki kartımla aynı getiri sağlıyor. @BlackShadow ben sadece fikirlerinizi merak ettim artar mı azalırmı diye, bir de Ethereum 2.0 güncellemesi vs var bunlar çıkınca kartlar ucuzlar mı acaba?

Hocam ETH bu durumdayken kartların fiyatlarının azalma şansını hatta bırakın şansı ihtimali bile yok tam tersi daha da artacak bence kartların fiyatları. Benim fikrim tabii bu.

Arkadaşlar selam, şu an için RX590 ile Ethereum mining yapıyorum ama fazla bir getirisi yok, bir şey için birikim yapıyordum aklıma oradan biraz harcayıp RTX 3080 almak geldi ama ileride kazançlar azalırsa diye tereddüt ediyorum, sizce bu kazançlar devam eder mi ve kartı değiştirmek mantıklı olur mu? Teşekkürler.
Sizin gibiler yüzünden ekran kartı fiyatları artıyor(!) Komedi bir yana evet değer ama aynı modele benzeyen kartları alma şansınız yok.

Geri
Yukarı