Mining işine yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir

Crablee

Hectopat
Selam herkese, ben 16 yaşında bir lise öğrencisiyim ve babamla (kendisi bu işlerden anlamaz) mining işlerine girmeyi düşünüyoruz ve ben de bu yüzden bir süre araştırma yapmak istiyorum bu konuda. Sizlere birkaç soru sormak istiyorum:

-Bu dönemde mining işine girilir mi?
-Bu işin riskleri nelerdir
-Ben donanımsal işlerden çok anlamam, anakartlara nasıl birden çok ekran kartı bağlayacağım vs. Açıklarsanız çok sevinirim
-Dikkat etmem gereken diğer hususlar nelerdir

Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

-Bu dönemde mining işine girilir mi?
-Bu işin riskleri nelerdir
-Ben donanımsal işlerden çok anlamam, anakartlara nasıl birden çok ekran kartı bağlayacağım vs. Açıklarsanız çok sevinirim
-Dikkat etmem gereken diğer hususlar nelerdir

-Girilmez.
-Teknoloji = şans işi. Ekran kartı çalışıyorken şansına bağlı olarak sorun çıkarabilir.
-Donanımsal işlerden anlamıyorsan işe girmeden önce en az 5 tane falan mining rig kurulumu izle.
-Diğer hususlar ise düzgün mining yazılımı ve iyi bir pool seçimidir.

Yapanlar elektriğe yüzde yüz zam dedikodusundan bahsediyor, eğer öyle bir şey olursa mining falan kalmaz.
Yapanlar elektriğe yüzde yüz zam dedikodusundan bahsediyor, eğer öyle bir şey olursa mining falan kalmaz.
Ama mining dünya üzerinde devam edecek, yani her zaman başlanabilir, kar zarar ne kadar olur onu kimse bilemez.

-Bu işin sonunun ne olacağını tam olarak kimse sana söyleyemez, şu anda en düşük seviyelerde olmasına rağmen yine de 120 milyarlık yatırımım aylık bana 4 bin civarı para getiriyor elektriği çıkınca.
-Anakarta ekran kartlarını riser ile bağlıyorsunuz anakarttaki ufak PCI slotlarının fazla olmasına dikkat edin her slota bir tane takıyorsunuz. Eğer PCI çoklayıcı alırsanız tek slotu çoğaltabilirsiniz ama bazı anakartlarda yemiyor.
- Eğer bu işlerden hiç anlamıyorsanız etrafınızda anlayan biri yoksa hiç bulaşmayın çünkü yapabileceğinizi sanmıyorum bayağı bir araştırma yapmanız gerekiyor. Elinizde patlatma ihtimaliniz var anlamadığınız için.

Geri
Yukarı