Mining nasıl yapılıyor?

SiyahPassat

Kilopat
Makaleler
3
Anlamıyorum. Mantığını anlamıyorum. Mining yaparken mesela Ethereum'u yoktan mı var ediyor? Nasıl kazanıyoruz bunları. Mantığını anlatır mısınız?

Bu işlerden anlamam, açılan rehber konusunu okumanızı tavsiye ederim.

Altın kazmanın sanal alemdeki varyasyonu gibi düşünün kazma ile değil de ekran kartı ile kazıyorsunuz (en azından ben böyle biliyorum).

Mining yapabilmek için internet bağlantısına ve uygun donanıma sahip olmak gerekir. Mining üretilen blokların şifrelenmiş versiyonlarını oluşturmak ve bunu onaylamak üzerine çalışır. Mining şu anda asıc cihazlar üzerinden yapılıyor.

Mining yapmak için 4 GB üstü bir ekran kartı gerekiyor. Bu ekran kartı ile Ethereum şifrelemelerini çözüyoruz. Çözdükçe bize ödül veriyor Ethereum olarak. Sonra bizde istersek satıyoruz.

Anlamıyorum. Mantığını anlamıyorum. Mining yaparken mesela Ethereum'u yoktan mı var ediyor? Nasıl kazanıyoruz bunları. Mantığını anlatır mısınız?

Yoktan var etmiyor. Olan bir şeyi kazıp elde ediyor. Altın madeni gibi düşün mesela.

Kripto paraların ticaretleri bizim ekran kartları üzerinden yapılıyor ekran kartın bu tür şifreleri ve problemleri çözüyor ve sana ödül olarak ETH veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı