Mining nedir ve Mining ekran kartı alınır mı?

Kripto para (ör. Bitcoin) oluşturmak için bilgisayarın yüksek güçte sürekli çalıştırılması olarak tanımlayabiliriz kabaca. Mining yapılmış ekran kartları uzun süreler yüksek voltajda ve yüksek sıcaklıklarda çalıştırıldıkları için, ömürleri ve performansları büyük zarar görmüş olur, ikinci el olarak kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim.

Kripto para (ör. Bitcoin) oluşturmak için bilgisayarın yüksek güçte sürekli çalıştırılması olarak tanımlayabiliriz kabaca. Mining yapılmış ekran kartları uzun süreler yüksek voltajda ve yüksek sıcaklıklarda çalıştırıldıkları için, ömürleri ve performansları büyük zarar görmüş olur, ikinci el olarak kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim.

2yıl götürmesi için 750 TL verilir mi? 2yıl kullanılır mı?

2yıl götürmesi için 750 TL verilir mi?
1 ay sonra elinizde de kalabilir kart. Önermiyorum. Temiz bir ikinci el 1050ti bulabilirsiniz belki 2 yıl idare edecek sizi. Ben şahsen çok anlamıyorum ikinci el piyasasından, bilen birileri yönlendirse daha iyi.

Verilmez, zaten o kartların normal piyasası O, üstüne bir de minning yapılmış. En az 500-600 TL masraf çıkartıyor kartlar genelde. Komik ama 500TL'den fazla verilmez.

2yıl götürmesi için 750 TL verilir mi? 2yıl kullanılır mı?

2 Yıl değil 2 ay sonra başlar arıza yapmaya. Biosuyla oynamışlarsa bir de hayatta alınmaz.
Bunu buldum alınır mı?

Pazarlıkla alınır. Ama kart çok eski, 5 yaşında bir kartın samıyorum 700TL edeceğini 50-100 TL pazarlıkla alınır.

Mining çok büyük bir pazar olmasına karşın sadece sorduğun yerden yani yani ekran kartı kısmından yanıtlıyayım bu ekrankartları haftalarca aylarca %100 kullanımda çalıştığı için AMD kartlar genelde çöp olur yani AMD ekran kartları ucuz olduğu için.

Not: AMD pazarda kendi payını yükseltmek ve NVIDIA'a göre daha çok avantajlı gözükmek için ekran kartlarını daha ucuz parçalarla örnek: Kapacitor bobin fan mıknatıs kalitesi kablo kalitesi vb... Ve tabii daha güçsüz piçleri daha ucuza mâl eder ve driver ile bunu NVIDIA'nın daha güçlü bir kartına paralel performanssa kadar çıkartır bu nedenle ucuz diye miningciler ekran kartlarını AMD alır amaparçaları yorulmuş olduğu ve yüksek sıcaklıkta çalıştığı için sorun çıkartır.

Ve onlar birazda kurnaz olur bozulunca sorun çıkartınca satarlar NVIDIA değilse FurMark ile test edip al hatta bence ona bile güvenme.

Not: 5 ila 10 dk arası test etmen yeterlidir.

Geri
Yukarı