Mining rig kurulumu

hotttuna

Hectopat
Merhaba şu an küçük 4-6 kartlı bir rig kurmak için bir miktar param var, envanter olarak hangi ürünleri tercih ediceğim konusunda kafamda soru işaretleri var. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.
Kart olarak uygun olarak ne bulabilirsem alacağım fakat aklımda 3060-3070 var.
Anakart, işlemci, PSU, RAM ve riserları bu boyutta bir Rig'de hangilerini tercih etmeliyim?
Ekstra olarak dikkat etmem gereken hususlar nelerdir?

İşlemci ve RAM'in bir önemi yok sistemi çalıştırsınlar yeterli. Anakart olarak da kaç kartlı bir rig kurmak istiyorsan o kadar PCI-e portu olan bir anakart seçmen gerekli. Ekran kartı olarak bence 3060'ın değerleri yeterli değil ben olsam tercih etmezdim. 3070 ise 3060 Ti'ın pek üstüne çıkamıyor. (Ortalama 1 mh/s falan fark var)
Dikkat etmen gereken yer ise güç kaynağı seçimi. Uygun değerlerde ve 80+ sertifikası bulunması. (80+ Gold tercih etmen yararına olur)

İşlemci ve RAM'in bir önemi yok sistemi çalıştırsınlar yeterli. Anakart olarak da kaç kartlı bir rig kurmak istiyorsan o kadar PCI-e portu olan bir anakart seçmen gerekli. Ekran kartı olarak bence 3060'ın değerleri yeterli değil ben olsam tercih etmezdim. 3070 ise 3060 Ti'ın pek üstüne çıkamıyor. (Ortalama 1 mh/s falan fark var)
Dikkat etmen gereken yer ise güç kaynağı seçimi. Uygun değerlerde ve 80+ sertifikası bulunması. (80+ Gold tercih etmen yararına olur)

Önce ekran kartını bulsun da sonra model seçimi yaparsınız :)

Çöp olacak.😂 ama bitene kadar çoktan parasını çıkartır güzel kar bırakır yanında.
Günlük 3 bin lira getirisi var elektrik giderini çıkartınca.

O ürün bize düşmez kapışır yabancılar, gelmez gelse bile gümrük vergi bir ton üzerine ekle, yıl sonuna bitecek deniyor ETH kesin olarak. Öyle bir durumda ne kadar karlı olacak ki.

Bende bu aralar ring kurmaya karar verdim ama zorluk seviyesi 7,59 gördüm bugün. Sürekli değişiyor ama ne kadar daha artacak. 1-2 ay önce 500-550 mh/s 1 Ethereum üretirken (hesaplama siteleri öyle çıkıyordu) ayda simdi 1000-1050 mh/s arası 1 Ethereum (gerçek kendi kazımımdan) denk geliyor. Daha da zorlaşırsa o zaman iyi olmayacaktır.

O ürün bize düşmez kapışır yabancılar
Aynen keşke alabilsek ama şu şartlarda imkansız gibi.
yıl sonuna bitecek deniyor ETH kesin olarak.
Ben bu yıl biticeğini sanmıyorum. Kesin olarak biticek diye bir duyuruda yok zaten 2.0 ile ilgili. Bazı yerlerde mesela mining içim etherum stake edilmesi gerekicek ve mining devam edicek deniliyor. Ben yatırım yapacak olsam şuan o konuya fazla takılmazdım.
Bende bu aralar ring kurmaya karar verdim
Bence şu kart fiyatlarında daha da artacak olan zorluğu da hesaba katarsak pek mantıklı olmaz gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı