Mining sırasında GTX 1060 ''Etkin Değil''e düşüyor

• Konuyu başlatan SCN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 46
  • Görüntüleme 3B
Hocam dediğinizi pek anlayamadım, biraz açar mısınız, ne kadar sürecek bu durum?

Kazma zorluğu şu an çok yüksek olduğu için, share gelme olasılığı çok azalıyor. Ne zaman ki kazma zorluğu azalır ise, share gelme olasılığı çoğalır. Şöyle örnek vereyim;

Ben 24 saat mining sonucunda 2000 share kazanıyordum. Şu an ise 24 saatte, 300, 350 share alıyorum.
Ben de denemek istiyorum ne indirmeliyim mesela Bitcoin için.

Ekran kartınızın ne olduğunu söylerseniz yardımcı olabiliriz.

Dostum, ekran kartı oyun oynarken daha çok yoruluyor. Ekran kartını soğuk tuttuğun sürece hiçbir şey olmaz. Ayrıca ekran kartını söylemeden, bir şey diyemeyiz.
Ekran kartımı boşverin benim merak ettiklerim şunlar, ne indirmemiz gerekiyor resmi sitesi neresi virüs veya güvenlik riski var mı? Hangi parayı kazdığınızı ayarlardan mı seçiyorsunuz?
Benim mesajımı okursanız biraz daha anlayabilirsiniz belki.

Şu an Bitcoin kazmak size zarar ettirir. Kazmak istiyorsanız Ethereum kazmalısınız.
İleriye dönük olarak neden zarar ettirsin çok dalgalı hareket ediyor. Ama dediğiniz gibi Etheryum deneyeceğim o zaman.2070M

Ekran kartımı boşverin benim merak ettiklerim şunlar, ne indirmemiz gerekiyor resmi sitesi neresi virüs veya güvenlik riski var mı? Hangi parayı kazdığınızı ayarlardan mı seçiyorsunuz?

İleriye dönük olarak neden zarar ettirsin çok dalgalı hareket ediyor. Ama dediğiniz gibi Etheryum deneyeceğim o zaman.
Hocam anlamıyorsunuz sanırım, bu mining işi her ekran kartıyla yapılan bir şey değil. Ekran kartınızın belirli bir standartı karşılaması gerekiyor. Ayrıca bir güvenlik problemi yok.

İleriye dönük olarak neden zarar ettirsin çok dalgalı hareket ediyor. Ama dediğiniz gibi Etheryum deneyeceğim o zaman.
Bilginiz yok ama sorguluyorsunuz. Dalgalı olmasından ötürü değil kazım zorluğunun çok yüksek olmasından dolayı kazılmıyor şu an.
Ayrıca her kartla yapamazsınız. Önce bir kartınızı söyleyin.

Tamam da önceden böyle sorun yaşamıyordum.
Zorluk giderek artıyor hocam. Bir de bulduğunuz tüm shareların zorluğu aynı olmadığından ötürü değişkenlik gösterebilir. Örneğin 1 terahashlik bir shareı kazmanız 15 dakika civarı sürebilirken birkaç gigahashlik shareı daha kısa bir sürede kazabilirsiniz. Her şey tamamen stabil olmadığından ötürü olabilir yani.

RTX 2070 Mobile hocam ama sürekli yapmayacağım.

Sürekli yapmayacaksanız, mining yapmanızın bir anlamı yok. Ayrıca laptop kullanıyorsunuz, zaten ısınma sorununun bolca yaşandığı laptoplar da mining yapmanın bir anlamı yok. En az 20, 22 saatlik bir kazım yapmayacaksanız, bu işlere girişmeyin.

Sürekli yapmayacaksanız, mining yapmanızın bir anlamı yok. Ayrıca laptop kullanıyorsunuz, zaten ısınma sorununun bolca yaşandığı laptoplar da mining yapmanın bir anlamı yok.
Zaten böyle söyleyeceğinizi bildiğim için modeli söylemiyordum.

Ben kar etmek için değil denemek için veya bilgisayarı kullanmadığım zaman değerlendirmek için soruyorum. Neden ısrar ediyorsunuz indirdiğimiz o gerekli dosyalar SSD'ye kalıcı hasar mı verir?

Geri
Yukarı