Mining virüsü nasıl silinir?

Alexalix

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda boşken CPU %50 %60 oluyor. Bu yüzden mining virüsü olduğunu düşünüyorum. Nasıl silebilirim? Birçok antivirüs denedim, sildikten sonra gözümün önünde dosyanın içinde tekrardan belirdi. Kasperksy ve Malwarebytes kullanmayı denedim ama Kaspersky yüklerken yeterli yetkin yok diyor. Discord için de aynı sorunu yaşadım. CMD'den baktığımda ise gene de yönetici olarak gözüküyorum.
Malwarebytes yüklemeye çalıştım, Windows'un eski sürümü olduğunu söylüyor. ESET'i de denedim ama aynı sounucu o da veriyor!

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımcı olacaktır.

Malwarebytes bu konuda baya iyi ama ben format atmadan asla içim rahat olmaz. Ayrıca mining virüsünün işlemciye yüklendiğini ilk kez görüyorum. Bilgisayarında hiçbir şey açık değilken veya en fazla tarayıcıdayken ekran kartın aşırı ısınıyorsa ve videolarda anlamsız takılma oluyorsa direkt böyle bir tanı koyabilirsin ama işlemci çok da sağlıklı bir kaynak değil bu konuda.

Evet mining virüsü değildir. CPU değil GPU kullanıyor. CPU kullanımının artması da virüs göstergesi. Yeterli yetkin yok derken? Güvenli modda açın bilgisayarı ve öyle yükleyin. Tam tarama yapın ve silin.

Evet mining virüsü değildir. CPU değil GPU kullanıyor. CPU kullanımının artması da virüs göstergesi. Yeterli yetkin yok derken? Güvenli modda açın bilgisayarı ve öyle yükleyin. Tam tarama yapın ve silin.

Güvenli modda yüklenemez diye uyarı verdi gene
Malwarebytes bu konuda bayağı iyi ama ben format atmadan asla içim rahat olmaz. Ayrıca mining virüsünün işlemciye yüklendiğini ilk kez görüyorum. Bilgisayarında hiçbir şey açık değilken veya en fazla tarayıcıdayken ekran kartın aşırı ısınıyorsa ve videolarda anlamsız takılma oluyorsa direkt böyle bir tanı koyabilirsin ama işlemci çok da sağlıklı bir kaynak değil bu konuda.

Onu da Windows eski sürüm diyor ve yükleyemiyorum galiba tek çare format atmak.
1620199867516.png

Virüsün dosyaları bunlar galiba antivirüs şimdilik işe yarıyor ama doğru düzgün bir çözüm bulamadım.

Geri
Yukarı