Mining virüsünü bulabilen antivirüs programları hangileri?

• Konuyu başlatan wyz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 4B
Şöyle düşünebilirsiniz:
Bıçak meşru bir alettir. Ancak kullanan kişinin maksadına göre kötü amaçlı kullanılabilir.

Bunun yazılım dünyasına uyarlanmış halini düşünün. Bir program var, yararlı bir program. Ancak kötü niyetli olarak da kullanılmaya açık.

Basit bir örnek:
Uzaktan erişim araçları, teknik destek için yararlı programlardır. Sizin bilgisayarınızı uzaktan kontrol ederek sorununuzu giderirler.
Ancak bu araçlar hackerlar tarafından kötü niyetli olarak kullanılmaya da açıktır.

Anladım peki Avast Premium antivirüs bunları legal olan olmayanları saptayabilir mi ve yok edebilir mi?
Ayarlarında bu algılama etkinse gerekli müdahaleyi yapacaktır.

Evet Defender kullanırken madencilik virüsü bulaştırmıştım. Sonra internetten crackli Avast Premium indirdim ve sorun düzeldi.
Crackli hiçbir antivirüs kullanmanızı tavsiye etmem, özellikle de esas bütün özellikler ücretsiz sürümde bulunurken.

Avast meşru mining programlarını kategorilendirilmemiş genel ismiyle, Malware-gen olarak görüyor. Kaspersky daha isabetli bir şekilde, tespitlerinin büyük çoğunluğunu öncelikli olarak PUP miner ismiyle yapıyor. İstisnalara eklerken obje adını hepsini kapsayacak şekilde boş bırakmazsanız aynı zamanda UDS multi.generic isimli tespitler de almanız normaldir.

Konuda anlamını cevaplamışlar birçok kez. Avast genelde yeterli olmuyor ancak kullanıyorsanız taratabilirsiniz. Şüpheniz ve sistemde anormallik varsa sağlam bir AV ile taramanız gerekir.

Crackli hiçbir antivirüs kullanmanızı tavsiye etmem, özellikle de esas bütün özellikler ücretsiz sürümde bulunurken.

Avast meşru mining programlarını kategorilendirilmemiş genel ismiyle, Malware-gen olarak görüyor. Kaspersky daha isabetli bir şekilde, tespitlerinin büyük çoğunluğunu öncelikli olarak PUP miner ismiyle yapıyor. İstisnalara eklerken obje adını hepsini kapsayacak şekilde boş bırakmazsanız aynı zamanda UDS multi. Generic isimli tespitler de almanız normaldir.

Kullandıgım hiçbir antivirüs crackli degil
Cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar Malwarebytes bir şey bulamadı Bitdefender'da bir şey bulamadı yardımlar için teşekkürler rahatladım.

Son düzenleme:
Avast meşru mining programlarını kategorilendirilmemiş genel ismiyle, Malware-gen olarak görüyor.
Geçenlerde bir arkadaşın bilgisayarına mining zararlısı bulaşmıştı, avast Malware-gen olarak tespit ediyordu, dediğinize güzel bir örnek oldu:

Geri
Yukarı