Mining virüsünü silince geri geliyor

Keşke format yerine kurtarma diski yada Windows defender offline kullansaydın %80 başarılı olurdu. Bana göre en son çare formattir.

Baskasinin başına gelirse mutlaka kurtarma diski ile taratin başka pc ve flash disk yoksa Windows defender offline da iş görür

Anakarta bulaştıysa sorun çıkartabilir formattan sonra.
Ana karta bulaşamaz daha doğrusu bioslara

Hocam bu arada baktım o clientin sahibi dc üzerinden ekran açıp insanların bilgilerini dağıttıkları söyleniyor Noise Client indirdikten sonra gelen ekrana gelen Linux sembolü virüs mü?
Hayır Linux sub system for Windows gibi birsey olmalı o yinede emin olun

Aklıma gelmişken aynı pc üzerinden Windows iso su indirip bootlayinca pek birsey değişmeye bilir çünkü virüsün çoğalma özelliği yada usb bulaşma özelliği yüzünden (varsa) o flash diskte vurus kapar yinede iso yöntemi ile formatlamak daha mantıklı böyle bir durumda iso kalıplarına virüs daha zor giriyor

Format diyenler bilgisiz bir dahakine format demeyin lütfen burada bilgili kişi duruyor. Tek çare format değildir.
Tabiki dende en basite kaçmak gibi bir yöntem birsey oldu mu format at. olay aslında o dosyanın kökünden silinmesi ile bitecek bunu silmek için kendi Windows yerine başka birsey kullanması lazım yada kurtarma diskleri iş görür olmazsa safe Mode de kullanabilir

Donanimlar virüs girme ihtimali yok gibi birsey eğer ki girecek kadar güçlü olsaydı şuan sen o pc başında bile oturuyor olmazdın rahat ol normal bir mining virüsü basit bir durum sıkıntı şu Windows açık olduğu için ve arka planda kapatamadigin için silinmiyor silsen bile tekrar çoğalıyor bunu zamanlanmis bir görev yada bir hizmet olarak ayarlamıştır kendisini.

Başka bir ortam kullanıp virüsü kesin kaldırırsın

Son düzenleme:
Keşke format yerine kurtarma diski yada Windows defender offline kullansaydın %80 başarılı olurdu. Bana göre en son çare formattir.

Baskasinin başına gelirse mutlaka kurtarma diski ile taratin başka pc ve flash disk yoksa Windows defender offline da iş görür

Ana karta bulaşamaz daha doğrusu bioslara

Hayır Linux sub system for Windows gibi birsey olmalı o yinede emin olun

Aklıma gelmişken aynı pc üzerinden Windows iso su indirip bootlayinca pek birsey değişmeye bilir çünkü virüsün çoğalma özelliği yada usb bulaşma özelliği yüzünden (varsa) o flash diskte vurus kapar yinede iso yöntemi ile formatlamak daha mantıklı böyle bir durumda iso kalıplarına virüs daha zor giriyor

Tabiki dende en basite kaçmak gibi bir yöntem birsey oldu mu format at. olay aslında o dosyanın kökünden silinmesi ile bitecek bunu silmek için kendi Windows yerine başka birsey kullanması lazım yada kurtarma diskleri iş görür olmazsa safe Mode de kullanabilir

Donanimlar virüs girme ihtimali yok gibi birsey eğer ki girecek kadar güçlü olsaydı şuan sen o pc başında bile oturuyor olmazdın rahat ol normal bir mining virüsü basit bir durum sıkıntı şu Windows açık olduğu için ve arka planda kapatamadigin için silinmiyor silsen bile tekrar çoğalıyor bunu zamanlanmis bir görev yada bir hizmet olarak ayarlamıştır kendisini.

Başka bir ortam kullanıp virüsü kesin kaldırırsın
Kaspersky Rescue Disk kullanmış zaten.
1699810767320.png

Arkadaşlar ikizim YouTube'dan ulaştığı birinden hile indirmiş ve bende dün fark ettim bunu.
Spider-Man Miles Morales'te Ultra ayarlarda 80 derece üstüne çıkmayan ekran kartımı boşa geçince 84 derece ve boşta kullanımını 100 gördüm.
Malwarebytes tarattım 5 miydi 4 müydü hatırlamıyorum ama yarısını sildi fakat mining yapanı silemedi.
Virüs 4 5 saat belki çalışmıştır sonra ben fark ettim zaten Kaspersky ile siliyorum tarıyorum silemiyor sanırım sonuç yine aynı.
Formatlamak istemiyorum en en son çare formatlarım.
Her yeniden başlattığımda bir şekil PC'de buluyorum o dosyayı.
Gamebar ve saniyelik bir şekilde Görev Yöneticisi'nden anlıyorum.
Görev yöneticisine girdiğim anda kapanıyor ve normale dönüyor sıcaklıktan ve 1 saniyenin ardından kapanıyor olsa da bu dosyalar olduğuna eminim.
@Murat5038
@Recep Baltaş.
Bir bakar mısınız?
Şu an: Kaspersky ile tam tarama yapıyorum bakalım kaynağı bulabilecek mi?
Miner dosyaları.
Kaynak olduğunu düşündüğüm bazı şüpheli dosyalar.

Eki Görüntüle 2009645

Şüpheli dosyaların Vt'si.
Kaspersky tam tarama sonucum:

Eki Görüntüle 2009653

Hocam demek ki mining virüsünün yanında solucanda var silindikten sonra yeniden geliyorsa, formatlayacağım demişsiniz zaten temiz kurulum yaparken diskleri silip yeniden oluşturmayı unutmayın ayrıca bildiğim kadarıyla ekran kartı veya anakart gibi boş belleği olan parçalara (sanırım cacha olarak adlandırılıyor ) virüs kendini kopyalaya biliyor fakat nasıl parçalara bulaşıp bulaşılmadiğini bilmiyorum.

Kaspersky Rescue Disk kullanmış zaten. Eki Görüntüle 2012098
Kvrt ye benzetmiştim kaspersky hangi pc den usb bootladı? Bide kvrt yerine başka birsey daha kullanırsa iyi olur hatta Windows defender offline da bence iş görür. Hadi bunları geçelim dosyanın yolu zaten görünmüyor mu Manuel olarak kaldırsın kaspersky kurtarma diski ile o virüs Windows için tasarlanmış o yüzden Linux ta bir halt yapamaz şuan zaten

Aynı dosya bende de var nedir bu sileyim mi?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-12 205909.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-12 205909.png
    43,4 KB · Görüntüleme: 79
Aynı dosya bende de var nedir bu sileyim mi?
Normal sistem dosyalari birden fazla olabilir virustotal ile tarat için rahat etsin genelde virüsler %appdata% %temp% Vb.. Yerlere saklanır ben senin yerine olsam Windows da çalışırken onu Görev yöneticisiyle yakalayıp evrything vb.. Araçlarla yada kaspersky kurtarma diskiyle aynı dosyaya benzeyen her dosyayı bulup silerdim. Büyük ihtimalle kayıt defterinde minik iz bırakmıştır

Format flaşı eğer yeni şu anda yaptıysan problem olur ama eskiden olan bir taneyse PC'ye takma kapatınca tak format at.

Hocam ben formatı direk o bilgisayardan yükledim flash a ve direk öyle attım şu an bir problem gözükmüyor benimki flasha bulaşmış mıdır? Belki biliyorsunuzdur Driverpack ile driver yükledikten sonra bazı şeyler geliyor reklam virüsleri gibi şeyler chrone xfirefox gibi.

HitmanPro ile de tarama yapmayı öneririm, bende hep işe yaradı.

Tarama yaparken interneti kapatın, dosyayı silsin, görev yöneticisinde başlangıç kısmında bilmediğin tanımadığın program varsa onları kapatıp yeniden başlatın.

Yeni konular

Geri
Yukarı